Головна » Статті » Спінінгова ловля

10 порад використання різних видів приманок

Ми пропонуємо десять порад у форматі "питання-відповідь" щодо використання різних видів спінігових приманок.

1. Як підібрати приманку для ловлі щуки?

Перш за все, слід уважно вивчити  переваги  у живленні хижачки. Якщо основним її раціоном  є окунь, рибалці слід підбирати приманку, зовнішній вигляд якої нагадує саме цю рибку: яскраво-зелені віброхвости і твістери, воблери,  розфарбовані «під окуня». Окремим випадком є використання приманок агресивних кислотних кольорів. Такі приманки «вистрілюють», як правило, в періоди жору хижака.

2. Як часто слід міняти спінінгову приманку?

Не бійтеся експериментувати! Зустрічається ситуація, коли клювання здатна принести лише одна конкретна приманка, що трохи відрізняється від інших. І для того, щоб знайти її, рибалка змушений «перевернути» весь свій арсенал. На одній з останніх рибалок «ключиком» до примхливої щуки став 5-сантиметровий твістер кольору «машинне масло», що подається на легкій джиг-голівці. Такі самі приманки, але іншого забарвлення клювання не приносили.

3. Вага джиг-головки. Якою вона має бути?

Питання це досить умовне і містить безліч невизначеностей. В ідеалі вага має бути такою, щоб рибалка міг цілком контролювати приманку, відчувати її занурення і контакт із дном. Чим більше глибина в місці лову, чим сильніше течія,  тим більшої ваги потребує джиг-головка. Традиційною «стартовою» вагою для неглибоких водойм вважається  п’яти- або семиграмове грузило. Достатньо двох-трьох проводок, щоб визначити, чи вистачає його ваги.

4. Колір приманки. На чому зупинитися?

Як вже зазначалося вище, в першу чергу слід брати до уваги  базу живлення хижака в конкретній водоймі. Ідеальним варіантом,  що «вистрілює» практично завжди, є природний, натуральний колір приманки. У випадку, якщо щука пасивна і відмовляється клювати, результати можуть принести яскраві кислотні або незвичайні кольори. Нещодавно довелося зіткнутися з ситуацією, коли в озері, де водиться тільки щука і плотва, хижачка бажала яскраво-лимонний воблер класу Minnow. Використання ж приманок натуральних кольорів до клювання не приводило.

5. Воблер при проводці завалюється на бік. Що робити?

Як правило, даний дефект характерний для недорогих моделей, що характеризуються відносно низькою якістю виготовлення. Для того, щоб скорегувати  роботу воблеру, потрібно підігнути носову петлю в бік, протилежний тому, куди йде приманка. Робити це слід акуратно, щоб не зламати приманку.

6. Як відремонтувати силіконову приманку?

Два-три клювання щуки, і приманка порізана гострими зубами. Аналогів в сумці немає, а щука віддає перевагу виключно цій приманці. Що ж робити? Відповідь проста: вилікувати її! За допомогою запальнички акуратно нагріваємо металевий предмет, яким і оплавляємо м'який силікон. Десять секунд –  і приманка знову готова до бою. Ще побігає!

7. Хитрий спосіб лову щуки на течії.

Досить часто рибалку виручає вельми цікавий спосіб лову на течії. Плаваючий воблер, якому притаманна яскрава і активна гра, сплавляється вниз за течією на значну відстань. Біля потенційних засідок приманка притримується - і, стоячи на одному місці, воблер активно грає, принаджуючи хижака. Цим зручним  способом  досить просто обловити складні, недоступні для закидання місця, які й є потенційними засідками хижака. Відмінний
приклад приманки для такого лову  YoZuri SS Minnow.

8. Як спіймати щуку в зарослій водоймі?

Звернутися за допомогою до поппера! Ця поверхнева приманка навряд чи зачепить своїми гачками водяну рослинність. За допомогою ривків вудилищем поппер видає гучні звуки, від яких  хижачка божеволіє.. А рибалка божеволіє від характеру клювань – різкі, агресивні хватки, що супроводжуються бурхливими сплесками і «свічками». Після такої риболовлі спінінг стане до вподоби навіть затятому поплавочнику. А однією з кращих приманок для такого лову є Rapala Skitter Pop SP05 F.

9. Жерех. Хитрий і обережний. Як спіймати?

Як правило, існують дві основні стратегії полювання на жереха:
•    По-перше, це сплав приманки за течією, описаний вище. Робиться він не до перспективного місця, а туди, де раз за разом йдуть удари хижака. Скільки тримати приманку на одному місці? До наступної атаки - підтягуючи і відпускаючи воблер.
•    Другий спосіб передбачає використання важкої блешні, що коливається і супроводжується далекими і точними закидами. Обидва способи потребують дотримання максимального маскування.

10. Як обрати приманку для лову активного окуня?

Для полювання за смугастим розбійником підходять практично всі невеликі приманки: міні-воблери, твістери і віброхвости, що подаються на різноманітному рознесеному оснащенні, а також обертові блешні. Відмінні результати показує мікроджиг: ловля цим способом із застосуванням невеликих силіконових приманок дозволяє домогтися клювання навіть пасивного окуня.

Підготовлено за матеріалами експертів fish-mir.com

Категорія:

Спінінгова ловля

| Додав: Fish-Mir (24.07.15) Переглядів: 958 | Рейтинг: 3.0/1
| Теги: Жерех, Окунь, щука, спінінгові приманки, воблер, джиг
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]