Головна » Статті » Інші статті

Хліб - "король" насадок рослинного походження

Виникає питання, чому все-таки хліб? А як же хвалені мотиль з опаришем? Та мова зараз піде про насадки рослинного походження (а саме про хліб).

Саме рослинній їжї віддає перевагу риба у теплу пору року. А по-друге, мотиль та опариш не завджи і не всюди є у продажі, та й ціни постійно ростуть... Вирощувати, нариклад, опариш в домашніх умовах не легко, і не завжди можливо. Крім того, жива наживка потребує особливих умов зберігання.

Звичайно ж, личинка комара та мухи є привабливими для риб. Не хочу сказати, що щось краще, а щось гірше, але давайте повернемось до "хлібної теми", і розглянемо переваги хліба, як насадки:
- Уловистість (хліб є привабливим продуктом для більшості мирних риб).
- Доступність (хліб можна придбати у будь-якій торговій точці за доступною ціною, або спекти вдома).
- Є масса рецептів приготування хлібної насадки.
- Ловля на насадку з хліба не потребує делікатесності прикормки (при розумному прессингу). Про прикормку - далі...
- Хліб непогано тримається на гачку.
- Універсальність (на хліб можна ловити поплавочною, фідерною, донною снастю, та ін.).

Неправильним є думка про те, що на хліб ловлять тільки чайники, що не так як слід готуються до риболовлі. Хліб - це реально найдоступніша і найдешевша насадка.

  Хочу привести декілька рецептів приготування насадок з хлібною основою:

  1. 1. М'якиш хліба розминають руками до утворення однорідної масси. Добавляти можна соняшникову олію, ванілін, мед, корицю, толокно... Непогано зробити таку насадку з хорошим атрактантом і т.д.;
  2. 2. Хліб розминають з вареною картоплею. Добавки - на ваш смак. Слід додати, що у плані атрактантів хліб - універсальний, адже він добре вбирає їх, і добре з ними поєднується...
  3. 3. М'якиш білого хліба розминають із сирим яйцем, і варять в окропі на малому вогні, поки масса не потемніє.
  4. 4. Хліб розминають із запареною макухою. Ну тут все ясно. Дехто ще радить додавати подрібнене вугілля...
  5. 5. Хліб розминають з плавленим сирком.
  6. 6. Можна змішувати хліб з тістом (пастою), мастирками, риболовними сумішями, що продаютсья в магазинах, і вже ароматизовані. А можна навіть мішати хліб з манкою у різних виглядах.

Візьмемо половину хлібини. Розріжемо на дві частини, нанесемо на одну будь-який атрактант, складемо до купи, і покладемо до морозильної камери. При розморожуванні, хліб вбере в себе аромат та атрактивні речовини..

Приведені вище рецепти хлібних насадок є базовими і загальновідомими. Поле для експериментів з хлібом велике.

В якості доступного і хорошого ароматизатора можна використовувати часник. На хліб, ароматизований соком часнику клює не тільки плотва та карась, а й лящ, линок, густера. Існує багато статтей, де автори говорять про те, що запах часнику не є привабливим для ляща. Але мій досвід вказує на протилежне - літом 2009р. (період моїх експериментів х хлібом) були спіймані декілька підлящиків до 500г саме на хліб з часником. Інші насадки ігнорувалися.

Найближчим часом хочу поекспериментувати, замішуючи хліб з манкою і діпом, або діпуючи її перед закиданням.

При ловлі на хліб, як і на будь-яку м'яку насадку потрібно вчасно підсікати.


Кілька слів на про прикормку.
Ясне діло, що коли ми ловимо на хліб, а кормимо "Сенсасом", то результату не буде. Використовуємо сухарі, макуху... Але слід пам'ятати: при великій конкуренції, при сильному риболовному прессингу, ловля на хліб з відповідною прикормкою наврядче дасть мегарезультати.

І звичайно ж. Як я міг забути про хлібну скоринку. У свої часи ще Л.П. Сабанєєв писав про ловлю карпа на скоринку чорного хліба (снасть представляла собою міцне вудилище глухої оснастки, з товстою ліскою і великим гачком.) Ловля велася з очерету на плаваючу насадку. Не думаю, що цей метод зовсім втратив свою актуальність. Просто спосіб потребує сучасної доробки. 

Категорія:

Інші статті

| Додав: Anglerdima (12.06.12) Переглядів: 3805 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 2.6/12
| Теги: насадка, хліб, атрактант
Всього коментарів: 2
+1  
1 Арсен   (12.08.14 08:38)
Дякую за рецепти клььов був скажений в результаті 23 карасів крупних
yahoo

0  
2 Anglerdima   (12.08.14 10:06)
Супер! friends

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]