Головна » Статті » Насадки, прикормки

Прикормка для конкретної риби: краснопірка

Отож, зараз ми поговоримо з Вами про особливості приготування і застосування бюджетної(!) і ефективної прикормки при ловлі краснопірки, розібравшись спочатку, для чого все ж таки нам це потрібно…

Як і для чого прикормлювати красноперку?

З перших травневих днів сотні рибалок засідають у мілководних заливах, заради того, щоб половити цю золотисту красуню з червоними плавниками. Ще раніше, в квітні, можна, піднявшись на високий берег, вдивлятися у водну гладь заливу чи озера, і бачити там досить численні зграї краснопірки - характерні плавці та золотисті «бліки» - так, це вона.

Краснопірка – дивовижна риба, яка ловиться майже всіма відомими методами ловлі риби: поплавковою вудкою та її варіаціями, донною вудкою, зокрема, фідером, нахлистом, а також спінінгом. Останні два методи не потребують застосування прикормки, тому написане нижче стосуватиметься ловлі поплавочною вудкою та фідером.

Літом краснопірку в густих водних зарослях ловлять маховою вудочкою на коників-стрибунців по «вікнах», не використовуючи грузило. Така ловля сама по собі є мобільною, і прикорму не потребує також.

Улови красноперки з травня по жовтень можуть бути просто вражаючі, якщо водойма задовільняє її потреби до умов життя. Порівняно, невибаглива до насадок, чудово ловиться і без прикормки, якщо знайти правильне місце для ловлі.  Одразу хочу сказати, що прикормлювання краснопірки я роблю не для того, щоб її, власне, «прикормити», а для того, щоб мати перевагу над іншими риболовами поблизу, для того щоб отримати хороший результат, наскільки це можливо.

Хоча результат – не головне, і я з цим погоджусь. Головне – процес, який при ловлі краснопірки з використанням правильної прикормки є дуже насиченим і динамічним, - не те, що бездіяльні погляди на поплавок в очікуванні покльовки, коли зграї риби тісно стали під поплавком сусіда в 10-ти метрах зліва чи справа, тому що у нього правильний корм.

Часто також бувають моменти, коли після півгодини активного кльову краснопірки розміром «на долоню», на точку стає дрібна, а більша попадає рідко або взагалі в стороні… Саме тут допоможе вчасно закинутий колобок хорошого корму і перерва в 10 хвилин.

Коротка ремарка: Саме вірний вибір підходящої акваторії може дати вам, хоча б задовільний результат, і до цього слід підійти ретельно – з біноклем і поляризаційними окулярами оглядаємо бухти, заливи, зарослі ділянки озер тощо… на цьому я далі зупинятися не буду.

Краснопірка добре реагує на приваду, але тривалість попереднього приваджування має бути більш тривалою, а ніж стосовно інших риб. Якщо є можливість привадити у точці ловлі на протязі хоча б кількох днів, слід зробити це. Адже є вірогідність того, що на привадженому місці почне харчуватися і краснопірка крупна, розміри якої бувають досить суттєві… їй подобається солодка консервована кукурудза з ванільним ароматом.

Краснопірка кормиться, переважно, на поверхні води, про що говорить нам, зокрема, будова її рота. Вона жадібно хапає комах, всіляких личинок, гусенинь, що падають у воду, їсть також маленьких молюсків, водорослі та іншу дрібну водну живність. Виходячи з цього, одразу стає зрозумілим, як повинна працювати прикормочна суміш, яку ми закидаємо в точку ловлі, і з яких компонентів вона повинна складатись – вона повинна працювати одразу при падінні на поверхню води.

Коли ловимо «на поплавок»

Я знаю два способи ефективного прикормлювання для красноперки при ловлі поплавковою вудкою:
1.    Суміш повинна бути рідкою, швидко розчинятися у воді, утворюючи ароматну хмарку муті, яка довго не осідає.
2.    Суміш повинна бути майже сухою, плавати на поверхні, а з намоканям, повільно опускатись до дна.

Для першого способу знадобляться пилеподібні компоненти – мука різних злаків, кокосова мука, дрібно мелені бісквіти, суха просіяна глина, какао, сухе молоко, кориця, ванілін тощо. Готовий мікс слід сильно зволожити. Добре підійде також сильно розмочений у воді хліб або сухарі. Прикормочний мікс слід обов’язково протерти через дрібне сито.

Для другого способу підійдуть плаваючі компоненти – панірувальні сухарі, висівки, різного роду насіння, макуха, вівсяні пластівці, кокосова стружка, конопля, кмин, коріандр, кріп… Слід враховувати лиш те, що при поверхневому русі води (за наявності вітру і хвиль) плаваюча прикормка може зміститися по акваторії, і «потягнути» за собою рибу.

З ароматизаторів, спеції, окрім кропу та кориці, слід використовувати осінню і весною, а літом достатньо буде ваніліну (чи ванільного цукру).
За своїми характеристиками суміш для прикормлювання краснопірки повинна бути схожою на прикормку для верховодки, і працювати подібним чином.

Безперечно, варто розуміти, як працюють окремі компоненти міксу, наприклад:
Будь-яка мука зі злаків – це хороший зв’язуючий компонент, який до того ж, швидко вбирає в себе вологу, але вона швидко опускається на дно (як і сухарі). Какао лиш ароматизує і підфарбовує суміш, додаючи гіркуватого присмаку. Сухе молоко і розмочений хліб дають досить сильну муть. Мелене насіння, висівки добре «заряджаються» ароматом будь-якого атрактанту, і так далі…

Писати готові рецепти і пропорції, думаю, недоречно. Знаючи, як працює той чи інший складовий компонент – можна самому легко скласти необхідні пропорції, і практично підібрати суміш, яка буде ефективно прикормлювати красноперку. Тим більше, що приготування міксу – це істинно творчий процес, який приносить задоволення.. і допомагає покращити результат ловлі.

Проблема лиш у тому, що потрібно правильно вибрати місце ловлі, і тоді ловитись буде краснопека, а верховодка буде лиш у прилові. Якщо виходить навпаки – значить ви ловите не там, де потрібно.

Коли ловимо з поверхні.

Для себе я окремо відділяю прикормлювання краснопірки хлібом чи хлібними сухарями, а також плаваючими опаришами і кастерами.

Прикормлювання шматочками хліба теж можливе лиш тоді, коли немає суттєвого поверхневого руху води (у заливах таке буває майже завжди). Риба атакує хліб, він поступово розмокає, і тим більше приваблює красноперку, що харчується у верхніх шарах води, за рахунок легкої муті, що утворюється, а також дрібних частинок хліба.

Прикормлювання плаваючими опаришами і кастерами я застосовую у тому випадку, коли легким вітерцем в залив приноситься всіляке водне сміття. На воді утворюється брудна плівка, яка для риб є ковром з кормом, адже там знаходяться впавші комахи, жучки-павучки, дрібні молюски тощо.

Піддтягнувши грузило до самого поплавка, і начепивши на гачок плаваючого опариша чи кастера – закидаємо на поверхневу плівку, і насадка плаває на поверхні. Попередньо, рогаткою чи рукою підкинувши в точку кілька плаваючих личинок – можна чекати на впевнену покльовку краснопірки. Також в таких умовах є ефективною ловля краснопірки пікером з плаваючою кормушкою (про фідер - нижче).

Зробити опаришів плаваючими можна, заливши їх водою, так щоб вони не потонули, на 5-10хв. Після цього вони, інстинктивно втягуючи в себе повітря стають плаваючими, не втрачаючи рухливість, і сильно приваблюють краснопірку. У випадку високої активності верховодки слід використовувати лише кастери.

Деякі опариши і кастери всеодно будуть тонути при прикормлюванні, але це тільки на користь – вони лиш привернуть увагу риби, яка знаходиться глибше, чи в укритті.

Щодо техніки прикормлювання: слід сказати, що краснопірка – не лящ, і в купі корму порпатись не буде. Прикормка подається з кожним закиданням оснастки (або навпаки, після витягнення оснастки з води), малими порціями, точно, за допомогою рогатки, або з руки. Так ми підтримуватимемо постійну хмарку муті у точці ловлі та харчову конкуренцію у риб, і покльовки будуть одразу ж після приводнення оснастки. Важливо зрозуміти також специфіку поведінки краснопірки біля «стола» з кормом – вона ніколи не буде в «центрі подій», тобто там, де дрібнота жадібно  кидається на часточки прикормки (особливо це стосується крупних екземплярів). Вона тримається поруч і харчується із країв «столу» - зрозуміло, куди потрібно закидати оснастку?..

Інколи можна фідером

Фідером красноперку також можна успішно ловити, застосовуючи як плаваючу так і донну кормушку з кормом. Хоча цей метод рідко застосовується, але все ж, розглянемо деяку специфіку.

З кормом для плаваючих кормушок все більш-менш ясно, адже його характеристики не відрізнятимуться від прикормки для ловлі поплавковою вудкою.

Але для донної ловлі краснопірки із застосуванням кормушки, та її ефективного прикормлювання потрібно багато знати і про властивості компонентів прикормки, і про особливості харчування риби, в даному випадку красноперки. Остання майже не кормиться біля дна (а тим більше з дна), тому ми повинні презентувати їй мікс, який, впавши на дно в кормушці працює у всіх шарах води. Такий ефект можна отримати, застосуваши активну, недозволожену прикормку з великим вмістом плаваючих компонентів (кокосова стружка, мелений попкорн, висівки, сухарі, подрібнене лушпиння соняшникового насіння, кастери) – завдяки цьому мікс на дні буде одразу ж «вибухати», вивільняти бульбашки кисню, і плаваючі складові, які утворюватимуть «мутний стовп» з прикормки від кормушки до поверхні.  Та ефект потрібен не тільки візуальний…  Всі названі вище компоненти чудово вбирають в себе запах і смак – додавши атрактант, ми «зарядимо» їх додатковою привабливістю, і, можливо, харчовою цінністю.

Не слід тут забувати про те, що конструкція фідерної оснастки повинна передбачати відведення насадки до країв прикормленого «столу», подалі від жадібної дрібноти - саме туди, де стоїть обережна крупна краснопірка.

Висновки та міркування

На мою думку, особливість корму для краснопірки – це максимальна дешевизна і простота основних складових, і подальше покращення їх атрактивних і харчових характеристик, шляхом додавання різноманітних додаткових компонентів і атрактантів. Наприклад, у травні я використовував прикормку на основі сухарів, бісквіту і висівок, додавав ваніль і полуничний сироп у воду для замішування – і отримував чудовий результат.

Майже будь-яка бюджетна фірмова прикормка українських і зарубіжних виробників підійде для прикормлювання красноперки (особливо серій «гейзер», «вулкан» чи «explosive»), слід лиш попередньо перевірити її склад, і роботу, і за потреби доробити (просіяти, додати якихось окремих компонентів чи атрактантів, добавок тощо). Але, чи потрібно використовувати вже готову суміш, якщо її необхідно доробляти? – краще приготувати самому «з нуля».

Багато хто скаже, що при ловлі красноперки прикормка не потрібна, і, в деякій мірі, будуть праві. Адже «ходова», мобільна ловля ціє риби дійсно ефективна і цікава. Але все ж, коли захочеться гарно половити червоноперу красуню, сидячи в одному місці, а вона не знатиме про це, слід згадати  і про прикормку для неї,  перечитати цю невеличку замітку – можливо якась інформація стане у пригоді.

Ловля красноперки із застосуванням прикормки зробить вашу риболовлю на улюбленому місці активною, напруженою, і результативною. Особливо, враховуючи можливість зловити трофейну красноперку, яка розповсюджена в нашик краях не дуже масово.

З кожним закиданням активність кльову посилюватиметься, а розмір красноперок зростатиме, за умови відпускання.

А в подальшому ми також будемо розбиратися у особливостях прикормлювання інших, конкретних видів риб з позиції активної любительської ловлі.

Категорія:

Насадки, прикормки

| Додав: Anglerdima (05.04.15) Переглядів: 1989 | Рейтинг: 2.0/1
| Теги: привада, краснопірка, Прикормка
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]