Головна » Статті » Зимова рибалка

Правильне зберігання мотиля при зимовій риболовлі

Правильне зберігання мотиля

Щоб уникнути швидкого псування мотиля, його слід правильно зберігати. Головні показники того, що личинки неушкоджені й живучі – їх колір і рухливість. Надто яскравий колір
мотиля свідчить про його незрілість. Такий мотиль, витягнутий із середовища
перебування, довго не живе. Мотиль чутливий до перепадів температури й до вмісту кисню у середовищі зберігання. Найживучіші личинки – темного кольору та середнього або невеликого розміру. Ефективний спосіб – зберігання у будь-яку посудину з дірками (чохольчик з матеріїї), і опускають з мотилем в воду. Температура води має бути 5-10 градусів за Цельсієм.

  Також мотиля можна зберігати у картопляній вижимці, або у сирій картоплині, перед цим розрізавши її навпіл, та зробивши заглиблення для мотиля. Кладуть його туди разом із використаною чайною заваркою. Після вкладення мотиля, дві половинки картоплини стискують резинкою, і зберігають у прохолодному місці.

Необхідністю при зберіганні мотиля є його періодичне очищення від мертвих личинок. Це називається пробивка мотиля. робиться вона за допомогою двох  однакових пластикових посудин, одна з яких має на дні дірочки, через які і пролазить живий мотиль в закриту посудину. А мертві зостаютсья на ситі.

   Непогано зберігається мотиль і в моху. Мох потрібно розкласти рівним шаром у коробці, і зволожити. Зверху насипте мотиля, який незабаром зариється в мох. Мертві личинки залишаються на поверхні. Їх потрібно забрати. Коробку з живими зберігають у прохолодному місці. Зберігати мотиля також можна у змоченій і віджатій полотняній або вовняній ганчірці (не в синтетичній), теж у холодному місці, періодично, виймаючи мотиля змочувати і відтискати ганчірку.

  Для риболовів, які живуть у містах теж є кілька способів зберігання мотиля, адже, як правило, жінки проти того, що в холодильнику стоїть «ота гидота». Виручить старий термос. У нього кладуть лід, а потім туди засовують марлевий мішечок з мотилем. Мотиль потрібно перед цим перемішати з чайною заваркою. Мішечок стягується жилкою, і кінець витягується з-під корка, щоб зручно було потім доставати мотиля. Лід у термосі потрібно періодично міняти. Також можна зберігати мотиль на балконі (весною), або у згорнених зволожених газетних листах. Насаджений на гачок мотиль гине. Але риба клює на таку наживку.

  Під час морозів деякі риболови навмисне заморожують личинок, розсипавши кілька штук на лід. Замороженого мотиля легше насадити на гачок, попередньо зігрівши його подихом. У воді від повністю відтає. Тому за потребою у довгому зберіганні мотиля, можна скористатись морозильною камерою. Але слід знати, що при заморожуванні/розморожуванні мотиль втрачає рухливість, але зостається досить привабливим для риби.

  На риболовлі личинки зберігають у дерев’яній або пінопластовій коробочці з відкидною кришкою. Необхідно слідкувати за температурним режимом, не перегріти, і не заморозити, тобто залежно від стану погоди, зберігати коробку у зовнішніх кишенях або під одягом.

Категорія:

Зимова рибалка

| Додав: Anglerdima (17.03.11) Переглядів: 6342 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 2.6/5
| Теги: зимова риболовля, мотиль, наживка
Всього коментарів: 1
0  
1 Anglerdima   (21.03.11 17:03)
Про мотиля, інші теми, що стосуються зимової риболовлі
http://www.angler-dima.pp.ua/forum/11

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]