Головна » Статті » Фідерна ловля

Кормушка з хлібом для ляща.

Підхід до формування програми «прикормка-насадка» при ловлі ляща фідером у всіх риболовів свій.

  Спортсмени будують складні суміші з фірмових спеціалізованих прикомок, з обов’язковим додаванням живих компонентів – опариша і мотиля, рідше, хробака.

  Любителі варять різного роду каші, мастики, мамалиги, роблять власні мікси на основі макухи, висівок та іншого, або ж користуються фірмовими прикормками низького класу.

Звичайно ж, лящі це все їдять, але недоліки вищевказаних підходів у тому, що:
- У першому випадку риболов «влітає в копійку», і при недостатніх знаннях замішування спеціалізованих міксів, псує суміш і залишається без хорошого улову.

- у другому випадку неправильність приготування і подачі корму зробить риболовлю типу «ОП», а також якщо на водоймі досить сильний риболовний пресинг, то чекати рибу прийдеться з такими прикормками довго.

Як здешевити прикормочний мікс, не знижуючи (наскільки це можливо) його атрактивність і високу харчову цінність для риби, і ляща зокрема?

Класичну насадку – хліб для ловлі ляща риболови вже майже не використовують. Хоча хліб – це чудова насадка, яка підходить і для використання у кормушках…

Для підготовки прикормки нам потрібен білий різаний хліб (але інколи і чорний чудово працює по лящу!). Хліб ми очищуємо від скоринки, і перемелюємо у блендері. Скоринку відкладаємо для сушки – її потім перемелемо на сухарі для іншого прикормочного міксу. Перемелений хліб має чудову консистенцію, хороші атрактивні властивості і непогану харчову цінність для риби.

Перед процесом ловлі потрібно трішки зволожити нашу прикормку, але не за допомогою води. Краще використати атрактант (сироп, діп, ліквід…) – не важливо, куплений, чи саморобний. Головне завдання – підвищити атрактивність хліба, і зволожити його (головне – не переборщити). Робити це зручно, висипавши мелений хліб у відро, додати атрактат, накрити кришкою, і добряче потрясти, або скористатися шуруповертом при великому об’ємі прикормки.

У випадку, якщо рідкого атрактанту під рукою не виявилось, слід зволожити хліб невеликою кількістю води, попередньо додавши порошковий атрактант, або, наприклад спеції. Ну от і готова прикормка для використання у кормушках. При потребі, хліб можна затонувати спеціальними барвниками. У воді з прикорми будуть відділятися частинки, буде присутня «муть», що приваблюватиме рибу.
  На мою думку, з такою прикормкою найкраще ловити легкою пікерною снастю з відповідними кормушками.

Звичайно ж, такого роду хлібна прикормка не буде підходящою для всіх умов і обставин. Для утримання ляща потрібно щось більше, ніж хлібна муть, і потрібно мати на увазі, що постійний докорм землею з горохом чи кукурудзою з рубленим хробаком буде корисним, і втримає ляща на прикормочному столі. Інакше він попливе геть, і почнеться кльов густери, верховодки і плотви.

Я згадав тут про хробака, як живий компонент у прикормці… можна збагачувати останню і опаришем, мотилем, кастерами, гамарусом і т.д, інколи навіть потрібно… Якщо ловити на конкретну насадку, то хоча б маленька доля її має бути у прикормці. З іншого боку, якщо ловити на хліб, то живий корм до міксу додавати не рекомендую, адже часто лящ, при наявності такого роду «смакоти» перестає клювати на інші насадки.

  І щодо насадки… хліб підійде чудово, адже його можна виділити на фоні прикормки різними способами, які описані у статті Хліб - "король" насадок рослинного походження.

Можна також і використовувати м’якиш хліба, застосовуючи висічку (Breadpunch), або підготувати хліб для насадки, помістивши його до мікрохвильовки на 20 сек, добре розім’яти, додавши атрактант.
 
Категорія:

Фідерна ловля

| Додав: Anglerdima (23.06.13) Переглядів: 3266 | Рейтинг: 4.0/4
| Теги: фідер, пікер, кормушка, приготування, Прикормка, ловля ляща, насадка, мікс, лящ, хліб
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]