Головна » Статті » Об'єкти ловлі

Вплив зовнішніх факторів на кльов окуня

 В наших водоймах, окунь - мабуть найактивніший хижак. Майже вся решта хижої риби полює поодинці: щука сом жерех, тільки окунь атакує дрібну рибу стаями. Хватка при ловлі на спінінг іноді буває досить потужною, а потім виявляється що цей хижак ледве більший за наживку.

 

  Проте, не завжди окунь такий активний. Трапляється і безклів'я. Чому?
  Між рибалками часто йдуть суперечки по цьому приводу. Одні вважають що на низьку активність риби впливає північний або східний вітер,інші пояснюють це явище ростом атмосферного тиску, треті похолоданням. Одне точно - це те, що до впливу погоди на інтенсивність ловлі потрібно підходити системно.

  Кльов окуня буває активним при сталому атмосферному тиску чи при його зниженні більш ніж на 3 мм. рт. ст. на добу. При сталому тиску ніякого значення не має абсолютний рівень: кльов окуня може бути активним і при 720 і при 780 мм.рт.ст.

Слабкий кльов чи повна його відсутність спостерігається і при різкому росту атмосферного тиску. Ця риба також добре реагує на близькі зміни погоди, що відображається на її активності. При стійкому тиску окуні збираються в косяки і активно атакують як живі, так і штучні насадки. У випадку різкої зміни атмосферного тиску окуні розбрідаються по водоймі, піднімаються в середні шари води і вище, заходять в заливи і протоки. Це можна спостерігати як в літній так і зимовий період.

Багато хто вважає причиною відсутності кльову північний вітер,похолодання і деякі інші метеорологічні фактори. Загалом в літній сезон ці припущення є вірними, але в зимовий період, коли водойми вкриті товстим шаром льоду ці фактори не мають суттєвого впливу, хоча поведінка окуння літом і зимою є майже ідентичною.

  Таким чином, стан риби представляє собою реакцію її нервової системи на вплив різного роду фізичних явищ.

Категорія:

Об'єкти ловлі

| Додав: Вовчик (19.03.11) Переглядів: 3104 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 3.2/5
| Теги: кльов, Окунь, ловля окуня
Всього коментарів: 1
0  
1 Anglerdima   (21.03.11 17:02)
http://www.angler-dima.pp.ua/forum/30
Все про об'єкти спінінгової ловлі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]