Ловля фідером - Риболовний форум
Реєстрація | Вхід
Що нового? Учасники Правила Пошук RSS

Сторінка 1 з 11
Риболовний форум - рибацька спільнота » Окремі види рибної ловлі » Про донну ловлю. Фідер. » Ловля фідером (Англійська донка)
Ловля фідером
ВовчикДата: Пт, 31.01.14, 21:25 | Сообщение # 1
Група: Перевірений
Повідомлень: 69
Старшина окунь
Репутація: 3
Зауваження: 0%
Статус: Offline
Фідер – англійська донна снасть з кормушкою для ловлі різноманітної риби, особливістю якої є сигналізатор покльовки (квівертип, свінгтип, боковий кивок). Фідер (англ. feeder - годувати) - метод ловлі риби, який передбачає активне прикормлювання в процесі ловлі. фідер
Наприкінці дев’яностих років цей метод ловлі потрапив на Українські водо
йми, але тільки зараз набув колосальної популярності серед риболовів любителів та спортсменів.Вудилища для фідера
Для ловлі фідером застосовують спеціальні фідерні вудилища. Основною відмінною характеристикою фідерних вудилищ є велика кількість кілець на короткій ніжці до (20 штук, залежно від довжини),а також наявність змінної гнучкої і чутливої вершинки (квівертіп, свінгтип), яка являє собою сигналізатор покльовки.

Квівертіпифідерні вершинки – це гнучкі кінчики вудилища, кінцева частина яких яскраво окрашена. Квівертипи повинні бути довжиною більше 35 сантиметрів та бути оснащеними не менше як чотирма пропускними кільцями.
Виготовляють квівертіпи, як і самі вудилища з графіту (вуглеволокна) та фібергласу (скловолокна). Скляні вершинки мають більшу масу, більший діаметр, і більш гнучкі. Графітові більш чутливі, тонкі, і пустотілі.
Тест квівертіпів коливається в широких межах від 0.25 до 4-5 та більше унцій. (1 унція = 28гр).
Рідше використовуються такі типи сигналізаторів, як свінгтип, боковий кивок (у вітряну погоду), маятниковий, та електронний сигналізатор.
Фідерні вудилища класифікуються на 5 основних типів:

Надлегкі фідери (пікер). Використовуються для ловлі невеликої риби в місцях зі стоячою водою та на невеликій дистанції. Довжина пікерних вудилищ коливається в межах від 1.9м. до 2.7 м. Тест пікерних вудилищ від 10 до 40 граммів. Рекомендована довжина ловлі до 20 метрів ,проте при належному оснащенні пікерної снасті рубіж ловлі може сягати 40 метрів. У пікерах замість кормушок часто використовуються просто грузила.
Легкі фідери (лайт фідер). Виконуються в довжині від 3-х до 3.6м, та кастингом до 60 гр. Використовуються для ловлі на ближній і середній дистанції на водоймах з слабкою течією або стоячою водою.
Фідери середнього класу (медіум фідер). Виконуються в довжині 3-3.9 м. Кастинг – 80-90гр. Це найбільш універсальний клас вудилищ, які дають змогу пристосуватись до широкого діапазону умов ловлі.
Важкі фідери.Виконуються від 3.0 до 4м. Кастингом 100-120 грамм. Застосовуються для ловлі на дальніх дистанціях та при сильній течії. Така потужність дає змогу боротися з достойними екземплярами риб, такими як вусач, карп, амур, крупний лящ, тощо.
Надважкі фідери. Виконуються в довжинах до 4.5м. та кастингом від 120 грамм. Створені для тяжких і незвичайних умов ловлі - сильної течії, необхідності далеко закидати.

Фідерні вудилища можуть бути різного строю. Крім того, існують ще й спеціальні види фідерних вудилищ (для фідеру з човна, для конкретної риби, тощо).

Котушка для фідерної ловлі. Фідерна котушка
Основними критеріями вибору катушки є міцність, середнє передаточне число (5.1 : 1), витривалість. Зважати слід і на діаметр шпулі, балансування, ручку.
Розмір катушки залежить від класу фідерного вудилища. Зазвичай, ходовими розмірами є 3000 - 5000. Бейтранер у фідерних котушках зайвий. Слід вибрати модель з маркуванням "feeder".
Ліска. Шнур.
В якості заповнювача шпулі використовують монофільму ліску або шнур (пленену ліску). Вибір ліски або шнура залежить від маси факторів .
Монофільні ліски рекомендують використовувати для ловлі крупної риби та карпа коли коефіцієнт її розтягу грає важливу роль при амортизації ривків великої риби. Також ліски використовують в умовах ловлі в місцях з абразивним дном де шнур дуже швидко перетирається, це може бути ракушка, камінь…
Плетений шнур на відміну від монофільних лісок не розтягується (внаслідок чого, чутливість снасті зростає), що є важливим аспектом при ловлі дрібної і вибагливої риби. Також висока міцність плетеної ліски дає можливість застосовувати менші діаметри, крім того, він має менший опір на течії.
Важливим є питання вибору кормушки – основного елементу фідерної оснастки.
Кормушки для фідерної ловлі є дуже різноманітними.
Бувають закритого, відкритого, навівзакритого типів. Є пластикові та металеві. Крім того існують і окремі види кормушкок (метод, банджо, краплі, пружини, контейнери і сітки). Детально про кормушки для фідера - форум.

Фідерні оснаски
Існує безліч варіантів фідерних оснасток.Найбльш популярні з них:

Патерностер (петля Гарднера).
Симетрична і асиметрична петля.
Оснастка раннінг фідер (Running feeder).
Метод фідер (method feeder).
Оснастка з трубкою протизакручувачем.
Вертоліт (helicopter rig)
Інші оснастки

Поводки для фідерної ловлі виготовляють довжиною від 10 см. І до метра та більше. Це залежить від типу оснастки, кормушки, об'єктів ловлі, умов ловлі, активності риби. Для метод-фідеру, наприклад, поводки виготовляють короткими від 5-20cm.
Прикормка для ловлі фідером. фідерна прикормка
Прикормки – найважливіший елемент фідерної ловлі. Основа + скелет.
Будь–яка фідерна прикормка складається з трьох основних компонентів:
База - це власне кажучи ті сухі суміші які ми купляємо в магазинах, або виготовляємо самостійно.
Ароматизатори та атрактанти – для фідерних прикормом бувають рідкими та порошкоподібними, використовуються для сенсорного приваблювання риби. Активатори, бустери, гелі, сиропи - все це є атрактантами для прикормки.
Добавки (бісквіт, копра меласса, конопля, зернові….) – компоненти які додаються в прикорму з метою підвищення харчової цінності, атрактивної дії, також для посилення метаболізму риби (бетаїн, конопля, льон).
прикормка
Що стосується конкретних прикормок, ароматизаторів, атрактантів та добавок то тут на нашому ринку є безліч товарів виробників зі всього світу від дорогих до дешевих тому не хочеться на цьому зациклюватись їх вибір залежить від досвіду риболова та його потреб. Для почківців хочу порадити йти в магазин та питати консультантів вони допоможуть вам вибрати саме те що вам потрібно. Не важко приготувати прикормку і з підручних компонентів власними руками.Вибір місця і точки ловлі.
ловля фідером Деякі риболови не надають уваги вибору місця ловлі, мотивуючи це тим що риба сама прийде на прикорму. Для розвідки акваторії місця ловлі потрібно використовувати маркер - "для пробивання" дна предмет наявності брівок, русла, ям, бугрів, водоростей, структурних елементів.
Вдалими точками для ловлі фідером є будь –які структурні елементи дна (бровки, ямки, столики), та перехідні ділянки дна. Потенційно уловистими є ділянки зміни характеру дна (пісок-мул, зілля-ракушка, каміння-мул).

Порядок підготовки до риболовлі.

Перш за всепотрібно приготувати прикормку.
Облаштувати місце ловлі, адже комформ - перш за все.
Наступним потрібно зібрати снасть (вудилище, котушку)
Після цього варто простукати дно маркерним грузом для пошуку точки ловлі. За деякий час прикормка вбере воду і набуде необхідних фізико механічних характеристик.
Далі потрібно провести стартовий за корм готовою оснасткою без поводка (5-10хв закидань).
Після цього монтуємо поводок і переходимо власне до ловлі.


Детально тактику і стратегію фідерної ловлі ми розглянемо на форумі рибалок - ловля фідером.
Прикріплені файли: 9885978.jpg(155Kb) · 6037587.jpg(78Kb) · 3799293.jpg(110Kb) · 5572386.jpg(74Kb) · 2232263.jpg(181Kb)


МАЙСТЕРНІСТЬ РИБОЛОВА ПРИХОДИТЬ З ПРАКТИКИ НА ВОДІ А НЕ З ЖУРНАЛІВ І КНИЖОК
 

Риболовний форум - рибацька спільнота » Окремі види рибної ловлі » Про донну ловлю. Фідер. » Ловля фідером (Англійська донка)
Сторінка 1 з 11
Пошук: