Карась - Риболовний форум
Реєстрація | Вхід
Що нового? Учасники Правила Пошук RSS

Сторінка 1 з 11
Риболовний форум - рибацька спільнота » Основне риболовне » Біологія та повадки риби » Карась (Сріблястий та золотий карасі)
Карась
Wiki AnglerДата: Нд, 16.02.14, 15:45 | Сообщение # 1

Карась (Carassius) - представник сімейства коропових. Дуже популярна риба серед риболовів-любителів. Найпершою рибиною молодого рибачка-початківця часто стає саме карась.Зовнішній вигляд карася


Високе тіло, гладка на дотик, крупна луска з жовтим, мідно-бронзовим відтінком. Спина темна, боки золотисті, черево жовтувате, плавці сірувато-червоні. Довжина тіла до 50 см, зазвичай до 24 см, живе до 10 — 12 років. На анальному плавнику і спиннгому має промінь із "пилочкою". Дуже живучий.


Місця поширення та повадки карася


Карась мешкає у водоймах зі стоячою водою і м'яким дном, які добре прогріваються. Шукає також зарослі ділянки.
Зустрічається в старих річкових протоках, тихих заводях, глибоких ямах і затоплених кар'єрах, в ставках. Дуже витривалий і невимогливий до вмісту кисню у воді. Тому може жити в заболочених водоймах, що добре прогріваються влітку і промерзають до дна взимку. У проточних озерах і в ставках зустрічається рідко. Здебільшого тримається біля дна.
Розмір, колір, вигляд карася залежить від місця його "проживання". У замкнених, непроточних, малих і неглибоких водоймах карась утвоює низьку форму існування, і тоді карасики виглядають маленькими, пузатими "дистрофіками", довжиною не більше 15см. У нормальних водоймах карась утвоює високотілу форму існування, і може виростати в довжину до півметра.
Статевої зрілості досягає у віці 2-3 роки (самці) і 3-4 роки (самки) та при довжині тіла 13-16 см. Нерест порційний, з квітня до кінця липня. Ікра клейка, відкладається на рослини. Карась активний з весни і до осені.... Але в деяких водоймах ловиться і зимою.


Золотий і сріблястий карась


Зовні золотий та срібний карасі схожі. У деяких водоймах спільно мешкають обидва види. При цьому відбувається поступове витіснення золотого карася срібним. Часом трапляються гібриди срібного та золотого карасів. Сріблястий (китайський) карась має нижче тіло, світлішу луску (більш сріблясту), та трохи видовжену мордочку, в порівнянні з золотим карасем.

Харчування карасів


Карась - риба донна. Отже, прикормка для нього теж має бути донною. Всеїдна риба, живиться водоростями, детритом, планктоном, безхребетними. Відповідно, насадки: мастирки, тісто, личинки комах, парені злаки, черв'яки і т.д.Способи ловлі карася


Карася можна ловити різними способами: поплавочна вудка, фідер, метод-фідер, класична донка, пікер, банджо-фідер. Нерідко він клює на коропову снасть. Більше інформації про ловлю карася можна дізнатися на http://angler-dima.pp.ua/forum


Увага! Карась золотий увійшов до 3-го видання Червоної Книги України як зникаючий вид. Отже, якщо ви зловили золотого карася - слід відразу ж бережно відпустити його.. А для ухи можна наловити лише сріблястих карасів.
Прикріплені файли: 4253375.png(210Kb) · 3498925.jpg(40Kb) · 1064620.jpg(41Kb) · 3476672.jpg(60Kb)
 

Риболовний форум - рибацька спільнота » Основне риболовне » Біологія та повадки риби » Карась (Сріблястий та золотий карасі)
Сторінка 1 з 11
Пошук: