Лящ - Риболовний форум
Реєстрація | Вхід
Що нового? Учасники Правила Пошук RSS

Сторінка 1 з 11
Риболовний форум - рибацька спільнота » Основне риболовне » Біологія та повадки риби » Лящ (Спосіб життя, вигляд, ловля ляща)
Лящ
Wiki AnglerДата: Нд, 16.02.14, 15:38 | Сообщение # 1

Лящ звичайний (Abramis brama) - належить до сімейства коропових риб.

Молодих представників роду лящів називають підлящиками, лящиками, ляскурями, ласкириками...
Лящ надзвичайно популярна риба серед риболовів-любителів та спортсменів. Поширений лящ в Україні повсюдно.
В уловах трапляються лящі від 700гр до 2.5-3 кг, але виростає лящ до 10 кг. (теоретично, може і більше).


Зовнішній вигляд і будова тіла ляща


Молоді лящі мають яскраве сріблясте забарвлення, а у дорослих лящів луска набуває жовтуватого, а нерідко мідно-червоного відтінку, біля грудних плавників з'являються червоні плями. Колір ляща залежить і від властивостей водного середовища. Тіло ляща сплющене, дуже високе, губи здатні витягуватися трубочкою. У підлящиків тіло більш продовгувате, а очі виглядають значно більшими, ніж у дорослих лящів, та від густери ляскуря легко відрізнити по темних плавниках. Ці та деякі інші особливості анатомічної будови в чому визначають звички і місця проживання лящів.


Повадки і місця поширення ляща


Після танення льоду, в період великої води, зграї лящів спрямовуються в розливи, мандрують по річках. Їх притягують мілководні ділянки із затопленим сухим очеретом і торішньою травою. Тут лящі деякий час жирують до ікрометання (нересту). Нерест ляща починається при температурі води 12-16 ° С, в кінці квітня — в травні на півдні, в кінці травня — в червні на півночі. Напівпрохідний лящ з моря піднімається для нересту в річки. Після ікрометання косяки лящів переміщаються на глибокі місця, де, після деякого відпочинку, починають посилено годуватися. Лящі мирно співіснують з плотвою, судаками...

У червні-серпні лящі притримуються головним чином глибоких ділянок з глинистим трохи замуленим дном, уникають коряжника. Влітку чітко виражені добові міграції зграй ляща. Протягом дня вони залишаються на своїх основних стоянках-ямах і інших заглибленнях дна, в руслах затоплених річок і струмків.


Вдень лящ майже не годується, тому потрібно ловити у місцях його стоянки, або виманювати його кормом. До вечора, на заході, лящ виходить до брівок на годівлю, а після заходу, з настанням темряви, піднімається з глибини на мулисті мілині, неглибокі, порослі водною рослинністю плеса.
Ближче до світанку лящі опускаються глибше. До 9-11 годин ранку вони продовжують інтенсивно кормитися на бровках, а до полудня відходять на основні стоянки, де і тримаються до заходу.

З осіннім похолоданням води і початком відмирання водоростей у лящів спостерігається короткочасне зростання активності. Приблизно два-три тижні вони посилено годуються протягом усього світлого часу доби, особливо на зорях. Але на мілину вже не виходить...

Ближче до льодоставу зграї лящів починають збиратися в зимувальних ямах. Щільність заселення ям буває деколи дуже високою. До середини жовтня лящі припиняють міграції і переходять до осілого способу життя. На зимувальних ямах вони залишаються до кінця льодоставу; під льодом дрібні лящі здійснюють нетривалі походи на неглибокі плеса. На річках місця проживання лящів простежуються більш чітко. Це, як правило, глибокі ділянки русла з плавним уповільненим плином і глинисто-піщаним дном, круті бровки, глинисті, із зворотною течією ями під крутоярами. Тут лящі тримаються протягом всього дня. Молодь ляща в достатку зустрічається в тихих трав'янистих затоках і на довгих глинисто-піщаних мілинах; якщо поруч немає глибокого притулку, на покльовку великої риби розраховувати не слід, хіба що весною...
Харчування ляща. Прикормка і насадка


Лящ витягує губи трубочкою і за допомогою зябрових кришок створює спрямований потік води, який і захоплює з дна корм. При цьому лящ працює плавниками, утримуючись таким чином в прийнятої ним позі.
Харчується лящ донним бентосом, молюсками (дейсеною та ін.), черв'ячками, різноманітними рачками, хірономідами (мотилем, личинками стрекози та ін.), а також рослинним кормом (насінням), яий потряпляє у водойму після дощів чи іншим способом. Насадки відповідні: парені злаки(горох, пшениця) , личинки комах, черв'яки, міні-бойли, тісто, мастирка.

Лящ - риба донна. І прикормка для нього теж має бути донною, і багатою на крупнофракційні елементи. Ляща не зловиш, доки не покормиш. Сучасні методи ловлі ляща: поплавочна вудка, донна вудка, фідер, пікер.


Мінімально допустима довжина ляща до вилову у внутрішніх водоймах України - 32см.
Прикріплені файли: 9620747.png(79Kb) · 1183877.jpg(42Kb) · 4007925.jpg(29Kb) · 7234077.jpg(179Kb)
 

Риболовний форум - рибацька спільнота » Основне риболовне » Біологія та повадки риби » Лящ (Спосіб життя, вигляд, ловля ляща)
Сторінка 1 з 11
Пошук: