Плотва - Риболовний форум
Реєстрація | Вхід
Що нового? Учасники Правила Пошук RSS

Сторінка 1 з 11
Риболовний форум - рибацька спільнота » Основне риболовне » Біологія та повадки риби » Плотва (Плітка. Спосіб життя та ловля плітки)
Плотва
Wiki AnglerДата: Нд, 16.02.14, 15:13 | Сообщение # 1

Плотва (плітка, плотка), (Rutilus) - представник сімейства карпових. Завдовжки до 30 см, вагою до 300г, іноді понад 1 кг. Утворює багато підвидів (прісноводі, житлові і напівпрохідні) - вобла, тарань.Зовнішній вигляд і будова тіла плотви


Тіло плотви овальне, стисле з боків. Воно покрито відносно дрібною щільною лускою. Рот у неї конечний. Спинний плавець невеликий, усічений. Забарвлення плотви мінливе - в одних водоймах вона яскраво пофарбована, в інших - переважають тьмяні тони, що залежить від умов проживання. Тарань відрізняють від плітки за наявністю на кінцях плавців темних смужок.Середовище життя та повадки плотви


Плотва населяє найрізноманітніші водойми, а тому і місця лову плотви різні. У річках плотва віддає перевагу триматися далеко від сильної течії - у заводях, старицях, затонах серед рідкісної водної рослинності. Густих заростей уникає. В озерах плотва заселяє переважно мілководні ділянки, які добре прогріваються сонцем. Плотва уникає сильно заболочених ділянок озер і замулених водойм, у яких бувають замори, й відсутня в гірських ділянках річок. З настанням холодів, як і переважна більшість мирних риб, плотва збирається у великі зграї й перекочовує в глибоководні затони з уповільненою течією. Тут тримається протягом всієї зими. Під час відлиги окремі її особини можуть підходити до берегів в пошуках їжі. Після відкриття водойм і з підйомом паводкових вод плотва залишає зимові притулки й виходить у залиту водою заплаву й у заплавні водойми.
При прогріві води до 8 ° і вище плітка починає нереститися. Найбільш активно відбувається ікрометання її при температурі 10-12 °. Під час нересту плотва збивається у зграї, які підходять у тихі, сильно зарослі прибережні ділянки водойм. Процес нересту протікає бурхливо. У тиху погоду постійно чутні сплески води в результаті нерестових ігор плотви, деякі з них вискакують над поверхнею води.

Харчування плотви. Наживка-прикормка


Плотва харчується як рослинною, так і тваринною їжею. Наприклад, у деяких водоймах дорослі особини харчуються вищою водною рослинністю, нитчастих водоростями, насінням вищих рослин. Тваринна їжа має другорядне значення. У інших водоймах - личинками комах, рачками та вищими водоростями. Молодь розміром 1,5-10 см харчується різними водоростями, м'якою вищою водною рослинністю, рачками, дрібним мотилем. Більш дорослі особини споживають в основному водорості, вищі водні рослини, молюски та мотиль; другорядне значення в їх харчуванні мають рачки, личинки комах, черв'яки, водяні кліщі і інші організми. У водоймах, багатих на двустворчатий молюск - дрейсену, плотва харчується, переважно, нею, і відгодовується дуже швидко.

Насадки: опариш, мотиль, личинки комах, тісто, мастирка, парені злаки, черв'яки та інше. Прикормку любить активну... реагує на звук падаючої у воду прикормки.


Нагадую, що плотва, довжиною менше 18см має бути обов'язково відпущена в рідну стихію, за Законом!
Прикріплені файли: 9943220.png(91Kb) · 8821183.jpg(35Kb) · 0994826.jpg(495Kb) · 7099505.jpg(34Kb)
 

Риболовний форум - рибацька спільнота » Основне риболовне » Біологія та повадки риби » Плотва (Плітка. Спосіб життя та ловля плітки)
Сторінка 1 з 11
Пошук: