Судак і берш - Риболовний форум
Реєстрація | Вхід
Що нового? Учасники Правила Пошук RSS

Сторінка 1 з 11
Риболовний форум - рибацька спільнота » Основне риболовне » Біологія та повадки риби » Судак і берш (Біологія та способи ловлі берша і судака)
Судак і берш
Wiki AnglerДата: Нд, 16.02.14, 15:00 | Сообщение # 1

Судак - хижий представник сімейства окуневих. Трохи схожий на окуня, та відмінностей купа. Судак давно є популярним об'єктом любительської і спортивної риболовлі.Зовнішній вигляд та будова тіла судака


Як і говорилось схожий на окуня. Агресивний вигляд плавників і клиноподібної голови, наявні на верхній щелепі 1-2 ікла, своєрідна смугаста окраска тіла... Тіло видовжене, стиснене з боків і знизу. Росте судак до 1.5 метра довжини. Максимальна вага - 30кг.


Середовище існування і повадки судака


Судак населяє прісні водойми: проточні озера, річки, водосховища, також проживає на опріснених ділянках морів. Судак вибагливий до вмісту кисню у воді, тому уникає стоячих водойм, зарослих озер та замулених водосховищ.

Активний судак цілий рік, і вдень, і вночі. Вдень він, переважно, стоїть на ямах, в укритті із каменів, коряг, а також переміщається за косяками білої риби, тримаючись місць, де можна влаштувати засідку. Судак - хижак засадний. Вночі судак виходить для полювання на мілководдя. Нерідко, патрулює границю зарослей і чистої води, полюючи на задрімавшу рибку. Віддає перевагу пісчаному, гальковому дну.
Зимою судак добре вживається з карпами на ямах. Судак досить стійкий до всіляких хвороб.

Нерест судак починає приблизно в травні, коли вода прогріється до 12 градусів за Цельсієм. Після нересту самець тривалий час охороняє потомство.

Судака новачки-рибачки часто плутають з Бершем. Ось берш:Берш (Волзький судак) - теж хижий представник окуневих.
Зовні схожий із судаком. Але жаберна кришка повністю покрита лускою, а ікла сховані. Берш - мігруюча риба. Тримається нижніх течій Волги, Приазов'я, Каспія.
Виростає невеликим - не більше 2-ох кг. Харчується, переважно, бентосом, зоопланктоном, дрібною рибою.
Ловля берша не являється ціленаправленою. Зазвичай, він потрапляє на гачок при ловлі судака чи іншої риби.
Способи ловлі судака
Судака ловлять, переважно спінінгом (джигом, тролінгом, сплавом), а також на живця чи з оснасткою "fireball".
При спінінговій ловлі використовують різномінітні приманки: джиг (силікон), глибинні воблери (ретліни і діпи), цикади, балансири, свімбейти, джеркбейти, блешні, вертушки, бактели і т.д.
При ловлі важливими є як атм. тиск і рельєф дна, так і колір приманки, її анімація.Нагадую, що Берш занесений до Червоної Книги України, тому його вилов заборонено.
А мінімальний розмір судака, який доступний для вилову у внутрішніх водоймах України - складає 42см. Менших потрібно випускати.
Прикріплені файли: 9001738.png(84Kb) · 6899371.png(85Kb) · 7248957.jpg(194Kb) · 8404187.jpg(194Kb)
 

Риболовний форум - рибацька спільнота » Основне риболовне » Біологія та повадки риби » Судак і берш (Біологія та способи ловлі берша і судака)
Сторінка 1 з 11
Пошук: