Короп - Риболовний форум
Реєстрація | Вхід
Що нового? Учасники Правила Пошук RSS

Сторінка 1 з 11
Риболовний форум - рибацька спільнота » Основне риболовне » Біологія та повадки риби » Короп (Короп. Дзеркальний, лускатий, голий карп)
Короп
Wiki AnglerДата: Нд, 16.02.14, 14:52 | Сообщение # 1

Короп (карп, сазан) - типовий представник сімейства коропових. Дзеркальний, голий, парчевий, рамчатий, коі та ін. - таким буває короп короп. Різновидів карпа багато.... І вже давно він став своєрідним брендом світового любительського і спортивного риболовства. Виготовлення снастей і спорядження для карпіфішингу є зараз дуже розвиненою індустрією.Зовнішній вигляд та тілобудова карпа


Тіло товсте, спина широка. Плавники - від світло-коричневого та червоного до чорного кольору. Луска може бути різних розмірів та кольору. Є різновиди, тіло яких лише частково вкрите лускою (дзеркальний короп), або зовсім без луски (голий карп).
Сазан - річковий, дикий родич карпа. Має більш прогонисте, торпедоподібне тіло, і характерний спинний плавник.
Росте карп в довжину більше метра, і вагу набирає в хороших умовах більше 40кг.

Повадки, спосіб та середовище життя карпа


Короп - риба витривала, живуча, не вибаглива до вмісту кисню. При несприятливих умовах може зариватися в донний мул. Населяє в тій чи іншій мірі, майже всі прісноводні українські водойми.
Зимою карп неактивний, впадає в сплячку в донному мулі на ямах.
Нерест починає у травні за температури води 17 °C.

Харчування карпа


Мальки карпа живляться інфузоріями, дрібними ракоподібними, згодом — личинками комах, червами, молюсками, рідко рослинами; дорослі коропи — всеїдні: їдять і молодий очерет, і раків, молюсків, мальків...
Особливістю карпа є його здатність пристосовуватися до корму, який є, і потряпляє у водойму. Тому у виборі насадки потрібно виходити з територіальних вподобань карпа, тобто з того, яку їжу він вживає в даній водоймі, в даний час.Ловля карпа


Карпа можна ловити як дідовою поплавчанкою, так і сучасними способами.
Зараз ловля коропа стрімко набирає обертів. Карпфішинг вважається елітним видом спортивної риболовлі.

У світі це, мабуть, перша риба, яку цивілізовані рибалки стали ловити за принципом «Спіймав-Відпусти». Та й можна хіба покласти під ніж красиве створіння? Карпа після вилову зважують, потім акуратно обтирають спеціальним антибактеріальним розчином і відправляють в рідне середовище. На всіх змаганнях з ловлі коропа загибель трофея вважається не тільки «поганим тоном», але й обкладається штрафними санкціями ... аж до дискваліфікації. Зловити великого коропа складно. Спортсмени «працюють» кілька годин перед тим, як закинути снасті. Промірюють глибину, визначають рельєф дна, намагаються знайти ймовірні місця стоянки риби, проводять закорм і т.д. А тепер уявіть, що все це необхідно виконати на дистанції 80-200 м. від берега.

Детальніше ловлю коропа можна обсудити на нашому форумі ЛОВЛЯ КОРОПА.


Нагадуємо, мінімальна довжина риби, допустимої до вилову за Законом: Карп - 25см ,Сазан - 25см.
Прикріплені файли: 6125528.png(225Kb) · 0237062.jpg(27Kb)
 

Риболовний форум - рибацька спільнота » Основне риболовне » Біологія та повадки риби » Короп (Короп. Дзеркальний, лускатий, голий карп)
Сторінка 1 з 11
Пошук: