Окунь - Риболовний форум
Реєстрація | Вхід
Що нового? Учасники Правила Пошук RSS

Сторінка 1 з 11
Риболовний форум - рибацька спільнота » Основне риболовне » Біологія та повадки риби » Окунь (Спосіб життя, вигляд, ловля окуня)
Окунь
Wiki AnglerДата: Нд, 16.02.14, 13:29 | Сообщение # 1

Окунь звичайний (річковий) - належить до сімейства окуневих. Надзвичайно красива, і дуже розповсюджена в українських водоймах риба. На протязі останніх років окунем активно цікавляться не лише любителі рибалки, а й спортсмени. Хоча, і кажуть, що окунь - риба для дітей, і зловити його простіше простого, але це не так. Окунь - бажаний трофей, з яким фотографуватись - одне лиш задоволення!Зовнішній вигляд та будова тіла окуня


Ні для кого не секрет, як виглядає окунь - яскравий окрас тіла: темно-зелена спина, зеленувато-жовті боки з темними вертикальними смугами, хвостовий, анальний та черевні плавці яскраво-червоні, грудні плавці жовті. Перший спинний плавець сірий з великою чорною плямою в задній частині, другий – зеленувато-жовтий; очі оранжеві. Втім, залежно від водойми (мають значення ступінь прозорості води, колір ґрунту, переважаюча рослинність) забарвлення окуня може змінюватись.
Окунь утворює дві форми існування: трав'яний (карликовий) окунь, і глибинний його брат - горбач. Обоє вони мають по колючому шипу на жаберних кришках, і гострі промінці спинних плавників.Місця поширення та повадки окуня


Окуня можна зустріти повсюди, у різних водоймах. Він тримається біля структурних елементів на дні (каміння, коряги, топляки, підводні горби). Сильнішу течію любить більше, а ніж слабшу. Трав'яний окунь водиться в зарослях, а глибинний - на руслових бровках, серед валунів на глибині.

Окунь - зграйна риба, веде активний спосіб життя. Жертву переслідує, а не нападає з засади. У полюванні окуня велику роль відіграє його зір, тому приманка має бути підібрана ретельно..
Нереститься окунь при температурі води від 3 до 15°С - весною.
Ловиться окунь круглий рік, але його активність змінна, і залежить від багатьох факторів. Бувають дні, коли клюють лиш матросики, а горбачів і слід пропав.
Чим більші окуні - тим менші їхні зграї. Відвертий крупнях полюбляє триматися наодинці.Харчування окуня і способи його ловлі


Трав'яний окунь харчується бентосом, рачками, п'явками, личинками комах, дрібною молоддю риб.
Глибинний окунь - справжній хижак. Харчується переважно дрібною рибою та безхребетними.

Ловлять окуня спінінгом, кастингом, використовуючи приманки: воблери, твістери, віброхвости, імітації безхребетних, блешні, вертушки, спіннер-бейти.....
Також окуня можна ловити на донку або поплавочну вудочку на живця чи іншу насадку тваринного походження.
Стаття: Фактори, що впливають на поведінку окуня.
Прикріплені файли: 8010542.png(123Kb) · 7281535.jpg(23Kb) · 9486212.jpg(77Kb) · 9388382.jpg(204Kb)
 

Риболовний форум - рибацька спільнота » Основне риболовне » Біологія та повадки риби » Окунь (Спосіб життя, вигляд, ловля окуня)
Сторінка 1 з 11
Пошук: