Головень - Риболовний форум
Реєстрація | Вхід
Що нового? Учасники Правила Пошук RSS

Сторінка 1 з 11
Риболовний форум - рибацька спільнота » Основне риболовне » Біологія та повадки риби » Головень (Спосіб життя, зовнішній вигляд, ловля головня)
Головень
Wiki AnglerДата: Нд, 16.02.14, 12:59 | Сообщение # 1

Головень (голавль, клен) - яскравий представник сімейства коропових риб. Головень отримав свою назву, напевне, через характерний широкий лоб. Всеїдна риба. Є об'єктом спортивної і любительської риболовлі.

Зовнішній вигляд і будова тіла головня


Як було сказано, у головня широкий лоб, чітко окреслений, великий кінцевий рот. Грудні плавники оранжеві, анальний і черевні - рожеві. Спинний і хвостовий - темно-сірі. Луска крупна, тіло видовжене і товсте. Зовні він схожий на язя, жереха... Росте головень повільно, і, як правило, рідко досягає довжини тіла більше 50см.


Повадки і середовище існування головня


Головень любить, коли у воді багато кисню, тому він - житель чистих проточних річок з пісчаним, кам'янистим чи гальковим дном. Зникає він із зарегульованих українських водосховищ - зарослих і непроточних.
У верхів'я гірських річок теж не піднямається.
Чим більший головень - тим більш усамітненим є його спосіб життя. Молодняк ще ходить стадами, а дорослі тримаються за корягами, камінням, біля підмитих берегів, та біля інших структурних елементів у водоймі, в засідці.
Нерест порційний, розпочинається весною, при температурі води більше 15 °С.


Чим харчується головень


Головень- риба всеїдна. Нитчаті водорослі, стебла рослин, молюски, дрібну рибу, хробаків, земноводних.... - все це їсть головень. Із наживок полюбляє жабок, горох, хрущів та ін.

Способи ловлі головня


Виходячи з повадок і способу харчування даної риби, ловлять головня і поплавочними вудками (на парені злаки, хробака, опариша, хруща), рідше на донку. Також поширеною є ловля спінінгом на міні-воблери кренки, вертушки, мікро-приманки.
Також популярні способи ловлі: бомбарда, з прозорим поплавком та ін. Не слід забувати про нахлистову ловлю, яка також приносить результати по голавлю.
Покльовка головня блискавична - нерідкі випадки, коли вудилище виривається з руки, тому тормоз котушки повинен бути настроєний на відповідну віддачу ліски (шнура).


Нагадую, що мінімальна допустима довжина головня, який може бути виловлений - складає 24см. Менша риба має бути відпущена.
Прикріплені файли: 9086944.png(82Kb) · 8301636.jpg(33Kb) · 8377527.jpg(281Kb) · 6638371.jpg(33Kb)
 

Риболовний форум - рибацька спільнота » Основне риболовне » Біологія та повадки риби » Головень (Спосіб життя, зовнішній вигляд, ловля головня)
Сторінка 1 з 11
Пошук: