Білий амур - Риболовний форум
Реєстрація | Вхід
Що нового? Учасники Правила Пошук RSS

Сторінка 1 з 11
Риболовний форум - рибацька спільнота » Основне риболовне » Біологія та повадки риби » Білий амур (Повадки, біологія та способи ловлі білого амура)
Білий амур
Wiki AnglerДата: Нд, 16.02.14, 12:18 | Сообщение # 1

Білий амур -представник сімейтсва коропових риб. Білий амур - цікава прісноводна риба, яка на час нересту мігрує в межах прісних водойм.
Традиційно, наряду з коропом, білий амур є об'єктом риборозведення (він швидко росте), а також об'єктом спортивної та любительської риболовлі.Зовнішній вигляд та будова тіла білого амура


Тіло видовжене, зжате з боків, торпедоподібне. Луска крупна, з чорною рамочкою, окрім черева. Рот низький, напівнижній. Високий, короткий, заокруглений спинний плавник, великий хвостовий. Спина сіро-зелена.
Росте в довжину більше метра, вага - до 40кг. Має брата - чорного амура - менш розповсюдженого у наших краях.

Повадки, середовище та спосіб життя білого амура


Білий амур у наших водоймах був акліматизований в середині минулого століття. Заселений для боротьби із зарослями в стоячих водосховищах. Тепер амур зустрічається майже у всіх водоймах України. Треба сказати, що в наших краях в природніх умовах білий амур не здійснює ритуал розмноження - нерест. Для його розведення в приватних ставках, а також для збереження та відновлення популяції мальків завозять з інших країн.
У США, для прикладу, він настільки поширився, що почав витісняти іншу рибу, і його нещадно відловлюють, як і товстолобика.

Білий амур розповсюджений в зрошувальних каналах, охолоджувачах електростанцій, зарослих водосховищах, і в ставках, де його розводять.

Білий амур - зграйна риба. Починаючи з весни, активно харчується на мілководді в зарослях. Активний в теплу пору року. Зимою не харчується, і стадами зимує в ямах. В цей час з тіла амура виділяться багато слизу.
Нерест амура, там де він проходить, відбувається по різному, не раніше літа, порційно.Харчування білого амура. Наживка, прикормка


Тут все доволі складно. Білий амур - вегетеріанець.
Ще мальки їдять молюсків, рачків, а дорослі повністю переходять на рослинну їжу. білий амур в теплу пору року за добу з'їдає стільки рослинності, скільки важить сам, тому він служить прекрасним "прибиральником" русел річок, зарослих мілин, ставків він надмірної рослинності.
Що ж робити риболову? Слід сказати, що білий амур здатен швидко пристосовуватись до корму, який надходить до водойми зовні: якщо поряд води росте вишня, слива... - слід попробувати їх як насадку.
При недостатній кількості природнього корму у водоймі, білий амур здатен харчуватися і хробаками. Таке трапляється на малих закритих водоймах при відсутності годування. В таких умовах (водоймах) частини тіла риби виглядає дещо непропорційно.
Зараз, оскільки ловля білого амура поширена на приватних водоймах, він привик до такого корму, як кукурудза, горох, парені злаки.... Виготовляють і бойли на амура, і пресований технопланктон, і прикормку. Це дає можливість риболовам успішно рибалити на білого амура.

Ловля білого амура


Традиційно, ловля амура не є ціленаправленою. Звичайними снастями зі звичайним підходом, хорошого результату не слід чекати на "диких" водоймах.
Сучасна ловля білого амура передбачає ретельну підготовку "коропових" снастей під амура, підготовку прикормочної і насадочної програми, і терпіння. Отже, зараз білого амура ловлять, переважно, донками, спеціальними оснастками з волосяним монтажем насадки, який передбачає самозасічку риби. Виводжування амура - діло не для новачків. Це сильний, непередбачуваний суперник, який ломає найміцніші снасті, і рве найміцніші нерви.


Нагадую, що мінімально допустима довжина білого вмура для вилову має складати 40см у внутр. водоймах України. Менша риба має бути відпущена на волю.

Прикріплені файли: 3222568.png(65Kb) · 1531398.jpg(256Kb)
 

Риболовний форум - рибацька спільнота » Основне риболовне &raq