Жерех - Риболовний форум
Реєстрація | Вхід
Що нового? Учасники Правила Пошук RSS

Сторінка 1 з 11
Риболовний форум - рибацька спільнота » Основне риболовне » Біологія та повадки риби » Жерех (Ловля і повадки жереха)
Жерех
Wiki AnglerДата: Пн, 10.02.14, 21:00 | Сообщение # 1

Жерех (Aspius, білизна) - сильний, хижий і беззубий представник сімейства коропових риб. Прекрасна риба, заради якої спінінгісти і нахлистовики багато уваги приділяють маскуванню і тиші на рибалці.Будова тіла та зовнішній вигляд жереха


Жерех зовні схожий на головня з язем, але тіло більш стиснуте з боків, нижня щелепа більш розвинена і довга, спинний плавник більш високий. Луска відносно дрібна, сидить щільно. Росте жерех до 1 метра в довжину і більше.

Повадки і середовище життя жереха


Жерех розповсюджений у рівнинних річках зі спокійною течією. Освоює і плеса і перекати. В гірські райони річок не заходить. При наявності лиманів - в теплу пору гуляє там.
Жерех - пелагічна, навіть поверхнева риба, тільки в кінці осені залягає в ямах на зиму в річках. Менші рибини тримаються стадами. Крупняк - поодинці. Нерест жереха починається у квітні.Харчування жереха


Жерех живиться дрібною рибою та ін. тваринами у вигляді жабок, п'явок, хробаків, молюсків та ін. Жерех не має зубів, тому оглушує здобич, зробивши у воді потужний бурун, і ковтає її.

Способи і особливості ловлі жереха


Ловлять жереха, переважно, спінінгом. Часто використовують і нажлист, і поплавочну снасть. Нерідко він попадається при ловлі головня на хруща.
Спінінгом жереха ловлять на воблери, блешні, вертушки, силікон та ін. Типовими жереховими приманками є базз-бейт, девон, вузькі коливалки.

Нагадую, що мінімально допустима довжина жереха для вилову має складати 30см у внутр. водоймах України. Менша риба має бути відпущена на волю.
Прикріплені файли: 3454972.png(73Kb) · 6681696.jpg(25Kb)
 

Риболовний форум - рибацька спільнота » Основне риболовне » Біологія та повадки риби » Жерех (Ловля і повадки жереха)
Сторінка 1 з 11
Пошук: