Сом - Риболовний форум
Реєстрація | Вхід
Що нового? Учасники Правила Пошук RSS

Сторінка 1 з 11
Риболовний форум - рибацька спільнота » Основне риболовне » Біологія та повадки риби » Сом (Біологія та повадки сома)
Сом
Wiki AnglerДата: Пн, 10.02.14, 20:35 | Сообщение # 1

Сом (catfish, Silurus Glanis) є найбільшим прісноводним хижаком наших річок і озер.
Сом сягає довжини трьох метрів і ваги близько двохсот кілограм, але бувають і виключення.
У старих записах згадуються гіганти довжиною в п'ять метрів і вагою на чотириста кілограмів, але в наш час такі соми вже, напевне не зустрічаються. Звичайниа вага сома тридцять-п'ятдесят кг. Восьмідесятикілограмових сомів можна вважати досить великими особинами.
У наш час є соми вагою в 150 кг. Ймовірно майбутнє принесе нам і більш великих особин, якщо звичайно ми самі будемо думати про майбутнє.
Повадки та життя сома


Веде сом виключно літній спосіб життя, харчуючись рибою, жабами, молюсками, раками, хробаками, п'явками, також не гидує птахами, щурами і навіть більш великими тваринами. Взимку сом залягає в глибокі ями і впадає в сплячку.

Навесні, при температурі води близько восьми градусів за Цельсієм, він починає прокидатися від сплячки і починає годуватися. У цей час сом ще досить пасивний і не ганяється за жертвою, а збирає черв'яків, черепашок, мертву чи слабку рибу з дна. Тому й ловити його краще в місцях сплячки або поруч. Проста донна снасть з шматком печінки, пучком черв'яків або мертвою рибою приносить в цю пору року кращі результати. З прогріванням води сом стає активнішим і заходить вже на досить мілководні, добре обігріті сонцем ділянки водойми, в пошуках їжі.

З підвищенням температури можна переходити на ловлю іншими способами. Іноді клювання буває краще в середині дня, коли вода тепліша біля поверхні води. Мілководні затоки або просто мілководні участки водойми, що межують з глибиною, найбільш перспективні.

Перед нерестом у сома починається жор. Його вже можна зустріти практично скрізь і ловити на будь-які способи і насадки. При температурі вище 18 градусів Цельсія сом починає нереститися. Нерест триває 2-3 тижні, іноді навіть місяць. Після нересту починається повторний, але короткий жор.Впродовж всього літа сом досить активний, хоча і бувають періоди коли він практично не бере насадку. Кращий час лову на заході і до світанку. Варто зауважити, що найбільша активність помічається годину до і пару годин після заходу й пару годин до світанку. Також після опівночі, приблизно о першій годині ночі, спостерігається ще один сплеск активності сома. Але часто трапляється і по іншому. При каламутній воді, сом може клювати на протязі всього дня. Після теплого літнього дощу соми стають особливо ненажерливими, вони часто підходять до берега і шукають черв'яків, равликів і навіть щурів, занесених струмками у водойму.

Типові місця проживання сома, це глибокі ями, корчі, підмиті береги, навислі над водою дерева. Але потрібно враховувати, що в цих місцях сом в основному тільки відпочиває, а годується він виходячи зі своєї оселі в інших місцях. Ловити сома, або вірніше чекати слід біля місць його відпочинку. Так само під час пасивності сома, ловля біля, або безпосередньо в його "квартирі" може принести бажаний результат.

Коли ж сом активний, шукати його слід біля перекатів, на схилах мілині в глибину, на кордонах течії і стоячої води, біля підводних заростей і на місцях скупчення дрібної й середньої риби. Якщо водойма вам не знайома то слід знайти місця годівлі білої риби, якщо поблизу ще знаходяться і глибокі місця, то ви на вірному шляху.

Коли ж ночі стають прохолодними, то активність сома переноситься з нічного на ранковий час. З похолоданнями сом йде на глибокі місця, там же він потім і годується. З першими заморозками соми залягають в ями де вже практично не харчуються. Найбільші відчайдухи-риболови пробують їх зловити прямо в ямі, знову таки з дна.


Даний матеріал був узятий з сайту Euro-som.de - Спортивная ловля сома., і перекладений.

За законом, мінімальна довжина сома для вилову має складати 70см. Менші повинні бути обов'язково відпущені на волю!

Детальніше ловлю сома можна обсудити на нашому форумі Ловля сома.
Прикріплені файли: 6575568.png(61Kb) · 5019067.jpg(13Kb)
 

Риболовний форум - рибацька спільнота » Основне риболовне » Біологія та повадки риби » Сом (Біологія та повадки сома)
Сторінка 1 з 11
Пошук: