Красноперка - Риболовний форум
Реєстрація | Вхід
Що нового? Учасники Правила Пошук RSS

Сторінка 1 з 11
Риболовний форум - рибацька спільнота » Основне риболовне » Біологія та повадки риби » Красноперка (Повадки і ловля красноперки)
Красноперка
Wiki AnglerДата: Пн, 10.02.14, 20:25 | Сообщение # 1

Красноперка (краснопірка, червоноперка) - червоноока представниця карпового сімейства. Розповсюджена риба в українських зарослих і зарегульованих водоймах. У деяких країнах вважається сміттєвою рибою, і виловлюється без підтримання принципу "спіймав-відпусти".

Зовнішній вигляд і будова тіла красноперки


Тіло краснопірки досить високе, злегка стисле з боків, покрите щільною, міцно сидячою лускою. Голова невелика, рот верхній, косий. Спина темно-бура із зеленуватим відливом, боки жовтувато-золотисті, черевце сріблясто-біле. Червоноперка за зовнішнім виглядом схожа на плотву.
Відрізнити красноперку ​​від плотви можна по зверненому нагору роті, сильно відсунутому назад спинному плавнику, а також за більш яскравому (золотистому) забарвленню тіла. Деяка зовнішня подібність вона має з язем. На тілі красноперки, навідмінно від плотви немає товстого шару слизу. Росте краснопірка повільно, і в уловах зазвичай величиною з долоню. Але доростає вона і до півкілограма ваги, в деяких умовах до 2кг.


Середовище життя і повадки краснопірки


Краснопірка - мешканка заростей. Тому цієї риби так багато в місцях зі стоячою водою, де вона тримається серед водної рослинності. Однак густих заростей червоноперка уникає, у нічний час малорухома. У тихі сонячні дні зграйки краснопірки піднімаються до поверхні води. Після танення льоду вона виходить на мілководні місця, де найшвидше розвивається рослинність і кормові організми під впливом сонця. Нерест краснопери відбувається у кінці травня - на початку червня, коли вода прогрівається вище 15 °C. Ікру відкладає у декілька етапів, на водну рослинність, цей процес відбувається бурхливо. Активна красноперка цілий рік.


Харчування красноперки. Насадка, прикормка
Як і представники сімейства коропових, краснопірка надає перевагу в своєму раціоні рослинній їжі, також комахам та їх личинок, дорослі особини не гребують покуштувати мальків. В якості насадок використовують хробаків, опаришей, мух, коників і також різноманітні насадки рослинного походження – перловку, кукурудзу, хліб, тісто.... Прикормка має бути активною, і створювати муть..... Хоча при ходовій ловлі у вікнах між водорослями прикормка не потрібна.

Способи ловлі красноперки


Красноперку ловлять, переважно, поплавочною вудко. Ця риба - активна в середніх шарах води і на поверхні. Тому можливо її ловити і нахлистом. Крупна красноперка прекрасно ловиться спінінгом на мікроджиг, міні-поппери, воблери, і маленькі вертушки.
Прикріплені файли: 9458084.png(178Kb) · 8602335.jpg(18Kb) · 2070918.jpg(32Kb)
 

Риболовний форум - рибацька спільнота » Основне риболовне » Біологія та повадки риби » Красноперка (Повадки і ловля красноперки)
Сторінка 1 з 11
Пошук: