Линок - Риболовний форум
Реєстрація | Вхід
Що нового? Учасники Правила Пошук RSS

Сторінка 1 з 11
Риболовний форум - рибацька спільнота » Основне риболовне » Біологія та повадки риби » Линок (Лин - повадки і способи ловлі)
Линок
Wiki AnglerДата: Нд, 09.02.14, 17:02 | Сообщение # 1

Лин - (линок, линь, tench) - представник карпових риб. Назву свою отримав через здатність на повітрі "линяти": спійманий лин вкривається великими чорними плямами внаслідок відшарування від шкіри слизу, що вкриває тіло риби.

У європейських країнах лин вже давно став об'єктом масового любительського лову... На карпових водоймах, в хороших умовах він досягає гігантських розмірів. Але при ловлі карпа - тільки заважає.Зовнішній вигляд та будова тіла линка


Лини ростуть повільно.... до 8кг, можливо трохи більше.
Тіло линка високе, товсте, вкрите густим шаром слизу, під яким є дуже дрібна луска.
Рот маленький, м'ясистий, з маленькими вусиками по боках. Очі невеликі з червоною райдужкою. Всі плавці закруглені, дуже темні. Черевні плавці у самців помітно довші, ніж у самок. Забарвлення лина залежить від якості води, характеру ґрунту та освітлення водойми, спина темно-зелена, боки оливкові, черевце сіре. В річках лин золотистий, в тінистих лісових озерах і зарослих водосховищах - темно-зелений, майже чорний.Повадки та середовище поширення лина


Лин — малорухлива донна риба, живе у стоячих водах із замуленим дном, які гарно прогріваються та мають багато рослинності (затони річок, ставки). Лин уникає течії та холодної води. Гарно переносить дефіцит вмісту кисню у воді. Не створює великих скупчень (окрім періоду нересту та зимівлі) та мало рухається по водоймі (тільки по своїх стежках). На зимовий період переміщується у найглибші місця водойми, де може занурюватись у мул.
Прокидається від сплячки у березні та на початку квітня, і починає готуватись і годуватись до нересту.
Нерест починається у кінці травня при температурі води 20 °C та продовжується до 2 місяців (інколи і до осені) в декілька етапів.

Харчування лина. Насадка, прикормка.


Маленькі линки живляться спочатку зоопланктоном та водоростями, потім різноманітними безхребетними. Дорослі лини харчуються дрібними ракоподібними та молюсками, а також іншими безхребетними, яких розшукують у мулі, крім того можуть споживати водорості.
Насадки: черв'яки, личинки комах, міні-бойли, тісто-мастирка, парені злаки... Прикормка інертна, донна, з парених злаків, бажано з хробаками і свіжим сиром.

Способи ловлі лина
Лина ловлять переважно поплавочною вудкою..
На донку клює рідше, хоча, це ще залежить від водойми.

За законом, мінімально допустима довжина лина, при якій він може бути виловлений, становить 20см. Мальки повинні бути відпущені!
Прикріплені файли: 4513823.png(137Kb) · 4526661.jpg(18Kb) · 5897553.jpg(30Kb)
 

Риболовний форум - рибацька спільнота » Основне риболовне » Біологія та повадки риби » Линок (Лин - повадки і способи ловлі)
Сторінка 1 з 11
Пошук: