Густера, синець, білоочка - Риболовний форум
Реєстрація | Вхід
Що нового? Учасники Правила Пошук RSS

Сторінка 1 з 11
Риболовний форум - рибацька спільнота » Основне риболовне » Біологія та повадки риби » Густера, синець, білоочка (Спосіб життя і вигляд)
Густера, синець, білоочка
Wiki AnglerДата: Нд, 09.02.14, 16:47 | Сообщение # 1

В даній статті ви знайдете інформацію про таких риб, як густера, білоочка, синець. Всі вони належать до підвидів лящів. Сімейство - коропові.
Даних риб часто плутають новачки, і хоч вони схожі, потрібно розрізняти синця, густеру, ляща і білоглазку.


Густера - має луску трохи крупнішу, ніж у ляща. Рот - напівнижній, тупий. Парні плавники дещо червонуваті. Тіло сплющене з боків, як і в ляща. Очі - набагато більші. Спина - голубувато-сіра. Боки - сріблясті з голубуватим відтінком. Росте густера до 1кг маси, і в довжину до 35см.

Повадки густери схожі на лящеві, дуже часто вони обоє включені у спільні зграї. Любить дещо теплу, спокійну воду, з помірною течією. Дно любить трохи мулисте.


Активна цілий рік. В холодну пору року тримається численними стадами в низинах річок. На нерест піднімається вище по течії. Нерест густери починається по закінченні нересту ляща (кінець травня - початок квітня).


Білоочка (сопа, білоглазка) - має більш витягнуте в довжину тіло, ніж у густери. Рот тупий, товстий і вздутий, напівнижній. Очі великі з білою райдужкою. Довгий анальний плавник. Колір тіла - сріблястий. Плавники - сірі. Росте до 40см (1кг).Білоглазка - донна річкова риба. Тримається на великій глибині маленькими зграями. Як і густера, в холодну пору року тримається стадами в низинах річок. На нерест (в кінці квітня при температурі води у 10°С) піднімається вище по течії.


Синець - він малочисленний в Українських водоймах, і помітно більш синюватий, порівняно з іншими "лящовими".


Має дуже довгий анальний плавник. Луска дрібна, рот - гострий, повернутий до верху. Спина у синця - синювато-зелена, боки - сріблясті з жовтуватим і червонуватим відтінком. Росте синець в сприятливих умовах до 1 кг (30см).
Синець - типова річкова риба. Любить тиху, спокійну, але обов'язково глибоку воду. Нереститься в травні.Харчування густери, синця і білоочки. Насадки-наживки, прикормка


Дані риби - всеідні. Поїдають і водорослі і бентос, різноманітних молюсків, хробаків, комах, їх личинок, ікру інших риб та інший корм, звичний для мирної риби, і часто використовуваний риболовами (парені злаки, хліб, мастирка-тісто, опариш, мотиль, хробаки, горох, кукурудза, молюски....)
Синець, білоглазка і густера - добре реагують на прикорм. Особливо хороший результат дає приваджування риби заздалегідь.

Способи ловлі густери, синця і білоглазки


Найбільш хороші результати приносить ловля англійською донкою (фідером), а також поплавочною вудкою (матч, болонка, штекер, мах). Рідко можна спіймати даних риб спінінгом на мікроприманки.

Мінімально допустими розмір (довжина) синця, якого можна виловити, становить 22см у внутр. водоймах України. Менша риба має бути відпущена.
Якщо ви зловили дрібну рибину, і не можете її опізнати (чи це ляскур, чи синець, чи густера, чи білоочка) - краще зробити фото і відпутити її на волю. Ваше фото з невідомою рибою ми розглянемо у темі форуму - розпізнаємо невідомих риб.
Прикріплені файли: 3384158.png(124Kb) · 8170894.png(101Kb) · 1883550.png(89Kb) · 7471807.jpg(199Kb) · 5120694.jpg(426Kb)
 

Риболовний форум - рибацька спільнота » Основне риболовне » Біологія та повадки риби » Густера, синець, білоочка (Спосіб життя і вигляд)
Сторінка 1 з 11
Пошук: