Товстолобик - Риболовний форум
Реєстрація | Вхід
Що нового? Учасники Правила Пошук RSS

Сторінка 1 з 11
Риболовний форум - рибацька спільнота » Основне риболовне » Біологія та повадки риби » Товстолобик (Повадки і зовнішність товстолоба)
Товстолобик
Wiki AnglerДата: Нд, 09.02.14, 16:33 | Сообщение # 1

Товстолобик (товстолоб, товпига, річкова корова) - рослиноїдний представник сімейства коропових. Це велика, швидкоростуча риба.
У наші водойми був завезений з Китаю, і зараз тут наявний у двох видах: товстолоб білий, товстолоб строкатий і їх гібриди. Любительська і спортивна риболовля на товстолоба стала можливою в останні роки. Товстолобика у водойми запускають для очищення від зайвої "зелені" - восновному, це закриті водойми і водосховища.Зовнішній вигляд і будова тіла товстолобика


Товстолобик росте до 50кг, і в довжину більше 1 метра.
Голова велика (до 20% маси тіла), луска дрібна.
Білий товстолобик - малопоширений. Скоріше можна зустріти гібрида.
Строкатий товстолоб чуть темніший за білого брата, і голова в нього ще більша.

Спосіб життя і повадки товстолобика


Товстолобик - стадна риба. Активний в теплу пору року. Зимою стадами "спить" на зимувальних ямах.
Нереститься при температурі води 17-20°C, плодючість висока.
Товстолоб - справжній меліоратор водойм. Він за допомогою глоточного та ротового апарату проціджує воду, і споживає весною детрит, а літом - фітопланктон, через який вода "зацвітає".
Присутність товстолобика у водоймі часто дуже легко виявити. У сонячну погоду товстолобики плавають у верхньому шарі води і їх добре видно.
При сильних і раптових звуках - вони часто вистрибують з води.

Харчування товстолобика


Товстолобик харчується детритом, фітопланктоном, частково зоопланктоном.
При раціональному заселенні товстолобом водойм - якість води може покращитись, особливо у цвітучих і мутних водоймах.
При неконтрольованому заселенні в сприятливих умовах товстолоб може розплодитись, і звести на нівець розмноження інших риб. У США, для прикладу, товстолобик - це екокатастрофа, його виловлюють сітками, і стріляють з луків.

Способи і методи ловлі товстолобика
Донедавна, спортивними снастями товстолоба неможливо було спіймати, але тепер його успішно можна ловити різноманітними снастями, особливо донною вудкою, використовуючи технопланктон - пресовану розчинну наживку, яку також називають "паличкою товстолоба". В якості прикормок використовуються теж рослинні корми, технопланктон, з подачею гейзерним способом.

Мінімальна довжина для вилову - 40см.
Прикріплені файли: 2493679.png(90Kb)
 

Риболовний форум - рибацька спільнота » Основне риболовне » Біологія та повадки риби » Товстолобик (Повадки і зовнішність товстолоба)
Сторінка 1 з 11
Пошук: