Йорж - Риболовний форум
Реєстрація | Вхід
Що нового? Учасники Правила Пошук RSS

Сторінка 1 з 11
Риболовний форум - рибацька спільнота » Основне риболовне » Біологія та повадки риби » Йорж (повадки і ловля йоржа)
Йорж
Wiki AnglerДата: Нд, 09.02.14, 16:20 | Сообщение # 1

Йорж (йорш) - колючий і "сопливий" представник сімейства окуневих, зграйна риба. Йоржа в улові наврядче хтось чекає... хіба що заядлі любителі рибацької ухи. Поряд з верховодкою, пічкурем, йорш стає однією з перших риб, яка опиняється на гачку у початківця.


Йорж слизький, колючий (колючки у променях плавників, на зябрових кришках..). Звичайна довжина - 10-15см, хоча може рости і до 300гр, і навіть більше. Існує декілька видів йоржа, які занесені до Червоної Книги: йорж-носач, йорж баллона, йорж смугастий (дунайський) . Носач має видовжену мордочку, йорж баллона - коротке і високе, темне (порівняно) тіло, смугастий - прикрашений смугами по тілу.

Йорж любить хородну воду і тінь, тому живе біля дна, в місцях з течією, на глибині більше 1.5м, біля різних структурних елементів, які дають тінь, свіжу воду і їжу. Йорж невибагливий до місця існування, рідко мігрує. Нереститься в кінці зими-на початку весни.

Харчується йорж донним бентосом та іншою дрібною живністю, ікрою риб, мальками. Також йорш сам є об'єктом полювання з боку щуки, судака, сома, крупного окуня...


Йоржа рідко ловлять цілеспрямовано, хоча якщо ви хочете почастувати себе ухою, чи впіймати "для кота", то наловити йоржів не проблема, якщо їх численність у водоймі немала.
Слід озброїтись поплавочною чи донною вудкою, наживкою у вигляді хробаків, і знайти підходяще місце для ловлі - під мостами, біля свай, каменів, інших структурних елементів, з прохолодною водою, русло, і достатньою глибиною... Також, інколи йоржі попадаються при ловлі спінінгом на мікроприманки.
Прикріплені файли: 1331600.png(26Kb) · 8263607.jpg(21Kb) · 5819221.jpg(27Kb) · 5568325.jpg(22Kb)
 

Риболовний форум - рибацька спільнота » Основне риболовне » Біологія та повадки риби » Йорж (повадки і ловля йоржа)
Сторінка 1 з 11
Пошук: