Ротан - Риболовний форум
Реєстрація | Вхід
Що нового? Учасники Правила Пошук RSS

Сторінка 1 з 11
Риболовний форум - рибацька спільнота » Основне риболовне » Біологія та повадки риби » Ротан (ротан-головешка)
Ротан
Wiki AnglerДата: Нд, 09.02.14, 16:14 | Сообщение # 1

Ротан прийшов до нас з далеких східних країн, де його максимальна вага становить не більше 200г. У нас же ротан виростає до кілограма. На своїй батьківщині місцева риба звикла до нього і підтримує з ним конкуренцію, наша ж риба зовсім не звикла до нього і стає для ротана легкою здобиччю. Конкуренцію йому може скласти хіба що щука і в деяких місцях окунь і судак. У процесі еволюції ротан став виростати до кілограма і плодиться в надзвичайній кількості, і не, тому що він відкладає багато ікри, а по тому, що майже все його потомство виживає. Ім'я ротан отримав за свою прожорливість - (ротан від слова «рот»).

Бичок-ротан не користується популярністю у спортсменів, тому що в основному попадається невеликий, а великі екземпляри попадаються вкрай рідко, та й ловити його цілеспрямовано можна лиш у малих закритих водоймах, які населяє, переважно, він сам...

Ротан це якась подоба окуня з його прожорливістю і в основному малими розмірами (навіть при лові на спінінг). Ще подібність цих двох риб в тому, що вони обидва не дивлячись на свій розмір, полюють за великими приманками.
Називають ротана по-різному: ротан, головешка, бичок-ротан. Головешкою ​​його називають із - за чорної опуклою голови - як головешка. Коли самка ротана відклала ікру, то виріст на її голові збільшується, щоб показати що вона готова захищати своє потомство і здається більш агресивною. Забарвлення ротана як багато хто вважає, залежить не тільки від водойми, а від безлічі інших чинників, так що на одному місці можна зловити і темно-коричневого, і темно-зеленого, і майже чорного, і в цяточку, і в смужку забарвленого ротана.


Ротан відноситься до виду головешкових, це якийсь окуневий бичок (схожий, але великих розмірів живе в морі).
Жити ротан може де завгодно, але все ж більше воліє до неглибоких ставків з мулистим дном. Якщо ротан потрапив у водойму, де живе інша мирна риба, то через 2 - 2 роки він обов'язково її від туди витіснить і залишить екземпляри вагою не менше 200г.


На зиму ротан заривається в мул і може жити там до повного висихання або замерзання водойми.
Улюбленою їжею ротанів є ікра риби...
Ловити ротана можна на все що завгодно, але в основному використовується насадка хробака, а особливо великі екземпляри попадаються на шматочок риб'ячого філе. Ротан клює і на рослинні насадки, так само добре йде і живець (в основному використовують самого ротана).
При лові цієї риби підсікати не потрібно, але пильнувати слід, тому що якщо ротан засіче себе сам, то напевно сильно заковтне гачок, а діставати гачок з черева ротана дуже трудомістка робота. Якщо хочете зловити пристойний за розмірами екземпляр, то можна ловити спінінгом на мікроприманки.

При покльовці ротан практично завжди затягує поплавок вниз, але іноді посмикуючи веде вбік. З цією рибою потрібно інтенсивно і майже без перерв грати насадкою, тільки тоді підійде хижак хоча б середніх розмірів.
Якщо у водоймі крім ротана ніхто не клює, то спробуйте змінити насадку, наприклад на опариша, може, підійде карасик, плотвичка або щось іще.


Якщо говорити про гачки, то не варто використовувати дрібні гачки, тому що навіть великі ротан заковтує так що вам доведеться довго його діставати. На досить великий гачок може попастися навіть ротан менше мізинця.
Що стосується ліски, то тут можна використовувати будь-яку - ротан невередливий.
Як уже говорилось, ловити можна спінінгом, поплавочною вудкою, донкою та їх варіаціями.
Прикріплені файли: 7868482.png(27Kb) · 6840445.jpg(14Kb) · 2105672.jpg(22Kb) · 4419481.jpg(16Kb)
 

Риболовний форум - рибацька спільнота » Основне риболовне » Біологія та повадки риби » Ротан (ротан-головешка)
Сторінка 1 з 11
Пошук: