Язь. В'язь. - Риболовний форум
Реєстрація | Вхід
Що нового? Учасники Правила Пошук RSS

Сторінка 1 з 11
Риболовний форум - рибацька спільнота » Основне риболовне » Біологія та повадки риби » Язь. В'язь. (В'язь або Язь)
Язь. В'язь.
Wiki AnglerДата: Сб, 01.02.14, 22:05 | Сообщение # 1

Язь або В'язь - всеїдний представник сімейства коропових риб. Здавна язь був об'єктом любительської риболовлі, і був одною з найпоширеніших риб в Українських водоймах. Та зовнішні умови, і нещадний вилов спричинили зменшення численості язя, і тепер він став дуже бажаною рибою на гачку у спінінгістів і поплавочніків, фідеристів. Язь - суперник для достойних риболовів.

Зовнішній вигляд та будова тіла язя
Язь трохи схожий на головня. Широке тіло, коротка і широка голова. Рот малий. Молоді язі - з синювато-сірою спиною, світлим черевом і червоними плавниками. Крупні язі майже чорні, з металічним блиском. Спинний плавник виїмчастий, і темно сірий на колір, як і хвостовий. Луска, відносно, дрібна. Самці язі яскравіші за самок. Язь - доволі крупна прісноводна риба. Теоретично, може рости в довжину до 1 метра, і важити 10кг.
Середовище життя і повадки язя


Язь - мешканець рівнинних річок з помірною течією. Тримається не сильно мулистого, глинистого дна на глибині, в ямах, біля коряг, під обривистими берегами, серед рідких зарослей, мостів, свай... заходить і в озера, населяє також гирла річок. В гірських річках живе лиш в нижній течії.
Нерест язя відбувається весною, при температурі води 5—11°С.
Молоді язі ростуть швидко, але з віком темп росту зменшується.
Язь веде стадний спосіб життя. Але крупняк любить триматися на самоті. Зимою язь теє активний, але він збирається численними зграями на глибоких ділянках водойми.

Харчування, живлення язя. Насадка, прикормка


Язь - всеїдна риба. Зазвичай живиться різноманітними комахами і їх личинками, безхребетними (рачками, жуками, хробаками) та водною рослинністю. Дорослі особини іноді також живляться молоддю риб та дрібними земноводними (жабками і т.д.).
Язь - не противник таким риболовним насадкам як парені злаки та хліб (не кажучи вже про опариша, хруща і т.д.), і добре реагує на прикорм.

Способи ловлі язя


Язя ловлять різноманітними способами: спінінгом (на воблери-кренки, вертушки, мікроприманки), поплавочною вудкою (на рослинні і тваринні насадки), фідером - з обов'язковим прикормлюванням. Язь часто спокушається на хруща при ловлі головня. Також, цікавим способом ловлі язя є ловля на хліб з поверхні води під нависшими над водою деревами і кущами.


Мінімально допустима довжина язя для його вилову становить 28см у внутрішніх водоймах України. Риба меншої довжини має бути відпущена у рідну стихію.
Прикріплені файли: 4573562.png(91Kb)
 

Риболовний форум - рибацька спільнота » Основне риболовне » Біологія та повадки риби » Язь. В'язь. (В'язь або Язь)
Сторінка 1 з 11
Пошук: