Будова тіла риби - Риболовний форум
Реєстрація | Вхід
Що нового? Учасники Правила Пошук RSS

Сторінка 1 з 11
Риболовний форум - рибацька спільнота » Основне риболовне » Біологія та повадки риби » Будова тіла риби (Анатомія риб)
Будова тіла риби
AnglerdimaДата: Пт, 31.01.14, 17:28 | Сообщение # 1
Група: Адміністратор
Повідомлень: 439
Старшина окунь
Репутація: 3
Статус: Offline
Одним з найбільш приємних моментів в сучасній рибалці є той факт, що після упіймання, рибалки дуже дбайливо ставляться до спійманої риби. Для того, щоб риба відпущена на свободу здоровою і неушкодженою необхідні базові знання про внутрішню будову тіла риби. Сподіваємося, що дана інформація допоможе Вам не нашкодити і благополучно відпустити тільки що спійману рибу.1. Зябра риби
Зябра у риб знаходяться за зябрової кришкою. У здорової риби вони яскраво-червоного кольору. За допомогою зябер, риби відділяють кисень з води, який необхідний їм для нормальної життєдіяльності. Зябра риб можуть витягти з води більше 80% кисню (людина в середньому витягує лише 4%). Тканина з якої складаються зябра дуже і дуже тонка, близько семи тисячних міліметра товщиною. Це робить зябра дуже і дуже «ніжними». У воді надійним захистом для них служать зяброві кришки. Необережне поводження з рибою може легко пошкодити зябра. При відпусканні намагайтеся не торкатися зябер і областей поряд з ними. Риба використовує кисень для перетравлення їжі та одержання енергії, необхідної для життя.

2. Плавальний міхур риби
Його основна функція - компенсувати у воді вага тіла риби. Це означає, що риба буде залишатися в товщі води, навіть коли вона не рухає плавниками. Фактично він забезпечує рибі нейтральну плавучість. Для повільного руху, риба використовує ребра, а не плавники і все одно залишається в потрібному горизонті води.

3. Кісточки риби
Ці кістки є тільки в коропових риб. Це ланцюг маленьких кісточок, які з'єднують систему слуху і плавальний міхур. Дана зв'язка забезпечує рибі можливість чути в набагато більшому спектрі звукових частот. Такі риби як окунь і щука не мають таких кісточок і, як наслідок, мають гірший слух.

4. Вуха риби
У риб внутрішні вуха, які ніяк не пов'язані із зовнішнім світом. Причина цього проста - у них немає необхідності в зовнішньому вусі. Звуки у водному середовищі передаються набагато краще, ніж у повітрі. Як наслідок, риба легко сприймає звуки і може виявити їх джерело. Риби чують низькочастотні звуки набагато краще людей, а ось високочастотні для них практично неможливо розрізнити. Пам'ятайте про це, коли голосно тупотите або галасуйте на березі.

5. Серце риби
Як і у людей це насос, що перекачує кров. У риб кров, залишаючи серце, доставляється прямо до зябер. При надходженні в зябра, тиск крові підвищується - вона тече дуже швидко. Це допомагає жабрам більш ефективно витягати кисень і швидко відводити відходи. Від зябер кров надходить до інших органів. Це означає, що при пошкодженні зябер риба втрачає багато крові. Намагайтеся не торкатися області зябер. Серце риби знаходиться під зябрами у V-подібному поглибленні, утвореному зябровими кришками. Таким чином, серце докладає мінімальні зусилля для перекачування крові до зябер.

6. Мозок риби
Мозок риби невеликий, але цілком функціональний. Він особливо добре обробляє інформацію від органів зору, слуху і нюху.

7. Печінка риби.
Печінка у більшості риб досить велика. Як правило, печінка з'єднана з підшлунковою залозою. Вона служить для переробки шкідливих хімічних речовин. Печінка також з'єднана з кишечником. Якщо печінка пошкоджена, риби не зможуть належним чином переробляти їжу і загинуть. До цих пір немає ніяких доказів того, що годування риби штучними кормами (комбікорм, гранули і т.д.) не несуть шкоди організму риби.

8. Шлунок риби.
Шлунок хижих риб призначені для перетравлення видобутку. Такі риби як короп або плотва по суті не мають шлунка зовсім. У них просто довгий кишечник. Пояснюється це тим, що вони харчуються частіше, ніж хижаки і їх їжею найчастіше стають дрібні частинки. Це означає, що шлунок їм просто не потрібен - весь процес травлення проходить у кишечнику. Їжа надходить у нього і перетравлюється завдяки хімічним речовинам. Вона абсорбується кишечником або транспортується кров'ю в печінку або ж зберігається, щоб бути використаною пізніше.

9. Нирки.
2 нирки у риби об'єднані в одну і знаходяться під хребтом. Основна функція нирок - фільтрація. І ця функція дуже добре розвинена у всіх прісноводних риб. Нирки фільтрують кров і дозволяють рибі позбутися води, яка потрапляє в організм через зябра або кишечник. Якщо нирки пошкоджені в результаті хвороби, в організмі риби буде накопичуватися вода.

10. Селезінка.
Темно червоний орган, розташований в центрі тіла риби. Селезінка створює і зберігає кров, а також дозволяє боротися з інфекціями.

11. Жовчний міхур Виробляє жовч, яка знаходиться в кишечнику для нейтралізації кислот в шлунку і допомагає перетравлювати жири.Принцип "спіймав-відпусти" - основний закон цивілізованого риболова.
Прикріплені файли: 6025290.png(90Kb)


Одні риболови ловлять удачу,а інші - рибу...яку захочуть.
angler-dima.pp.ua
 

Риболовний форум - рибацька спільнота » Основне риболовне » Біологія та повадки риби » Будова тіла риби (Анатомія риб)
Сторінка 1 з 11
Пошук: