Махова вудка - Риболовний форум
Реєстрація | Вхід
Що нового? Учасники Правила Пошук RSS

Сторінка 1 з 11
Риболовний форум - рибацька спільнота » Окремі види рибної ловлі » Ловля поплавочною снастю. » Махова вудка і Штекер. » Махова вудка (Ловля махом)
Махова вудка
Wiki AnglerДата: Пт, 31.01.14, 18:00 | Сообщение # 1

Махова вудка


Для багатьох була найпершою снастю для риболовлі. Вона проста, ефективна, дешева, і елегантна. Раніше махові вудилища виготовлялися з ліщини та бамбука, потім - з скловолокна і композитних матеріалів. Наразі, вудилища для ловлі махом виготовляються з дуже легкого вуглеволокна (карбону).

Назва махових вудилищ пішла від способу закидання ними оснастки. Довгі штекерні вудилища передбачують інший спосіб закидання і виводжування риби. З'єднання колін на махових вудилищах може бути телескопічним та штекерним. Довжина - 1-12 метрів. Мах. Я особисто не зустрічав саме махових вудок довших 7-8м.


Закидання відбувається шлахом взмаху вудилища, щоб сама оснастка потрапила у точку ловлі. Мах - вудка глухої та легкої оснастки - відсутня катушка, грузило і поплавок нерухомі в момент ловлі. Існують різні класи цих удилищ, для ловлі відповідно, різних видів риби, а саме легкий клас (для спортивної швидкої ловлі верховодки та іншої дрібної риби), середній клас (для ловлі більшості мирних риб), і карпові махові вудки(міцні вудилища для ловлі сильних і крупних риб).

Як і було сказано, мах - снасть "глуха". Застосування котушки - не передбачене.

Оснастка для ловлі махом
Ліска з повідком, гачком, поплавком і грузилом складають собою оснастку, яку зберігають і до місця ловлі транспортують намотаною на мотовила. Звичайно ж потрібно мати на готові декілька різних оснасток для різних умов ловлі.


Основна і повідкова ліска для махової вудки має бути підібрана дуже ретально. Для вудилищ з жорстким хлистиком (а таких більшість) - потрібно підібрати ліску, яка сильно і без наслідків розтягується. Так будуть гарно амортизуватися ривки риби, зостануться цілими поводки, і губи риби, і гачок не буде вискакувати з її рота. Для вудилищ з м'яким хлистом слід взяти ліску, яка менш розтягується.
Головні вимоги до ліски для маху - відсутність пам'яті, витривалість, свіжість.
Ліска до вудилища кріпиться за допомогою спеціального коннектора з замочком, який приклеюється до кінчика хлиста.
Традиційно, повідки в'яжуться з ліски на 0.02мм тоншої за основу. До основної ліски поводок в'яжеться способом "петля в петлю".

Гачок потрібно підбирати, відповідно до товщини ліски, величини і типу насадки. Він повинен бути міцним, в міру тонким і дуже гострим.

Поплавок також підбирається відповідно до цілого спектра умов ловлі. Стаття: вибір поплавка ,відповідно до умов ловлі. Поплавок у маховій вудці, як правило, використовується з двома точками кріплення, і фіксується на лісці за допомогою силіконових кембриків, вузлів з товстої ліски, або за допомогою спеціальних коннекторів. Новачку достатньо мати декілька поплавків різної форми і вантажопідйомності.


Грузила у маховій оснастці використовують різної форми (оливки, дробинки). Огружувати оснастку потрібно відповідно до умов ловлі (течії, виду риби, і тд.). Головне правило - більший грузик завжди вище має бути розташований, ніж легший. Змінювати формулу розстановки грузиків можна прямо під час ловлі. Для огрузки поплавків легших за 2гр - можна використовувати лише дробинки, для тяжчих оснасток краще взяти хоч одну оливку.
махова вудка


Ловля махом
Ловля маховою вудкою має безліч варіацій, і видів.
Зокрема. можна ловити стацінарно, сидячи на одному місці, навіть на 2-3 вудилища. Також існує спосіб ходової ловлі махом, коли ми довго не затримуємось на місці, а обходимо водойму. Ловля махом вбрід (взабродку) дуже ефективний метод, який дозволяє ловити обережну рибу і з очерету, і у вікнах водоростей. Також існують і спеціфічні методи, такі як азіатський мах, короповий мах, та інші.

Дана стаття лиш поверхнево описує ловлю маховою вудкою. Детально про всі аспекти ловлі махом ми обсудимо у розділі форуму про ловлю маховою вудкою.
Прикріплені файли: 7500330.jpg(40Kb) · 4603988.jpg(495Kb) · 4784265.jpg(73Kb) · 7256265.jpg(51Kb)
 

Риболовний форум - рибацька спільнота » Окремі види рибної ловлі » Ловля поплавочною снастю. » Махова вудка і Штекер. » Махова вудка (Ловля махом)
Сторінка 1 з 11
Пошук: