Болонська вудка - Риболовний форум
Реєстрація | Вхід
Що нового? Учасники Правила Пошук RSS

Сторінка 1 з 11
Риболовний форум - рибацька спільнота » Окремі види рибної ловлі » Ловля поплавочною снастю. » Болонська вудка і Матч » Болонська вудка (Ловля болонкою)
Болонська вудка
ВовчикДата: Пн, 04.07.11, 19:50 | Сообщение # 1
Група: Перевірений
Повідомлень: 69
Старшина окунь
Репутація: 3
Зауваження: 0%
Статус: Offline
Болонська вудочка призначена для ловлі мирних риб у водоймах з середньою та сильною течією. Ловлять нею в проводку, тобто з дальнім відпуском гачка з насадкою до декількох десятків метрів. Назва пішла від провінції в Італії, де винайшли даний спосіб ловлі, який підходить для тамтешніх умов - Болонь. Англічани переробили болонський спосіб ловлі під умови на водоймах Великобританії, і вийшов - Нотингемський спосіб.Болонська снасть


Вудилище болонки, як правило, телескопічне, і може мати від 5-ти до 9-ти пропускних кілець. Довжина - 4-8м. Болонські вудилища мають маркування "bolognese". Ловити коротшими зручніше на малих річках, довшими - на більших водоймах.

Котушка для болонської вудки - легка, безінерційна. Вся снасть має бути легкою, адже при ловлі вудку постійно тримаємо в руках. Котушку бажано придбати з заднім регулюванням фрикційного тормозу - так леше буде контролювати обстановку при виводжуванні крупняка.Ліску діаметром більше 0.18 мм ставити не потрібно. Гнучке вудилище і фрикціон допоможуть витягнути будь-яку рибу в розумних межах.
Для зручої ловлі поплавок потрібно брати грушевидної форми, з довгим, огруженим кілем і ДВОМА точками кріплення (на течії це важливо). Хороші поплавки пропонують фірми Colmic, Cralusso.

Поводок для ловлі болонкою має бути приблизно на 0.02мм тонший основної ліски.
Варто обзавестисть пристойною кількістю поплавків, а також маркованих грузиків різної ваги для тонкої настройки кожної оснастки.
Величина і тип гачків мають відповідати вашій насадці.
Ємкість для прикормки, садок, підсака, підставки для вудок - не забуваймо.
Підготовка до ловлі болонкою


Інформація про водойму дасть риболову уявлення, де у той чи інший час у тих чи інших умовах, риба концентрується, і чи активна вона.
Відповідно, слід бути готовим до всього, і взяти з собою декілька видів насадок і наживок.
Без прикормки сьогодні багато не вловиш, тому, не забудьмо і її.
Різні атрактанти, ароматизатори, і т.д. дадуть Вам змогу поекспериментувати під час ловлі.

Снасть і оснастка мають підходити під фактичні умови ловлі. Мають бути враховані: швидкість течії, х-тер дна, видовий склад риби, напрям вітру та ін.

Для початку знаходимо підходящу точку ловлі, і вимірюємо глибину, відслідковуючи х-тер дна у точці. Для цього потрібно буде зробити серію закидань і промаркувати ліску маркером.

Закормлюємо вибрану точку. Риба підходить на прикормку, як правило, на протязі приблизно 30хв, тому є час облаштувати місце ловлі, випити чаю, і підготувати все необхідне для комфортної ловлі.
Ловля болонською вудкою


Болонка передбачає ловлю в проводку:
- ловля в притримку (основний спосіб)
- ловля в проволочку
- вільна проводка (проплив).

Ловля болонкою в притримку передбачає закидання оснастки трохи вище точки ловлі, і сплавляння її туди. Під час сплавляння - оснастку притримуємо, так, щоб риба бачила сповільнений рух насадки на фоні швидшої течії. Це приверне її увагу.
Якщо потрібно збільшити довжину відпуску оснастки - відкриваємо дужку ліскоукладувача, подаємо вудилище в сторону проти течії, закриваємо дужку, і продовжуємо проводку. Безумовно, варіація швидкості проводки і способу - принесуть бажаний результат.

Ловля в проволочку передбачає волочіння підпаска по дну, і використовується, як правило для придонної подачі насадки при ловлі ляща. Бажано використовувати поплавок "перевернуту каплю".

Ловля способом "вільний проплив" передбачає собою, власне, відсутність втручання риболова в рух оснастки. Можливі варіації в проводці, але цей спосіб найменш результативний, і менш поширений, ніж два попередні.
У даній статті упущено багато моментів і тонкостей ловлі на болонку.
Детальніше розглянемо ловлю болонкою на форумі ловля болонкою.
Прикріплені файли: 3578325.jpg(22Kb) · 6744117.jpg(37Kb) · 9616150.jpg(203Kb) · 6862639.jpg(495Kb) · 5990929.jpg(28Kb)
 

Риболовний форум - рибацька спільнота » Окремі види рибної ловлі » Ловля поплавочною снастю. » Болонська вудка і Матч » Болонська вудка (Ловля болонкою)
Сторінка 1 з 11
Пошук: