Матчева вудка. Ловимо. - Риболовний форум
Реєстрація | Вхід
Що нового? Учасники Правила Пошук RSS

Сторінка 1 з 11
Риболовний форум - рибацька спільнота » Окремі види рибної ловлі » Ловля поплавочною снастю. » Болонська вудка і Матч » Матчева вудка. Ловимо. (Матчева снасть. Match)
Матчева вудка. Ловимо.
Wiki AnglerДата: Пт, 01.07.11, 20:25 | Сообщение # 1

Ловля вудкою далекого закидання, як тепер називають цей спосіб - "матч", родом із Англії. Вважається, що матчева вудка є просто пристосуванням болонської вудки до риболовлі в Західноєвропейських водоймах.
Хоча вітчизняним риболовам вудочка далекого закидання була відома ще з незапам'ятаних часів, і успішно застосовувалась для ловлі найрізномінітніших риб, зокрема мирних. З тих пір матчева снасть дещо змінилась (в кращу сторону), і здобула велику популярність серед рибаків, особливо спортсменів.
Матчеві вудилища


Матчеві вудилища мають маркування "Match".
Вони застосовуються для ловлі на великих дистанціях у водоймах без помітного руху води. Як правило, матчева вудка складається з двох-трьох колін і має довжину 3.6 - 4.5 м. Кілець багато - до 10-ти, і всі вони встановлені на високих ніжках. Стрій матчевих вудилищ - м'який, наближений до параболічного, вершинка - чутлива. Новачкам слід починати з вудилищ, довжиною до 4-ох метрів.


Матч - дуже делікатна і легка снасть, не рахуючи ловлю на дуже великій відстані, де застосовуються оснастки до 30 грамів. А так...
Вага оснастки рідко перевищує 12 грамів.

Котушки теж використовуються спеціальні, безінерційні - з великим передаточним числом і шпулею для далекого закидання зі збільшеним діаметром. Має вміщатися не менше 100м ліски, діаметром 0.2мм. Підходяща котушка з хорошим фрикціоном, кліпсою для ліски, рознесеною рукояткою, якісними підшипниками в ролику лісковкладача - підсилить задоволення при ловлі матчем.

Відповідно, використовується спеціальна матчева, тонуча, тонка моноліска з низьким коефіцієнтом розтягу, дуже гладенька - для проходження через кільця вудки без сильного тертя - часто зі спецпокриттям. Використання звичайної ліски призведе до проблем із "дугою" ліски при руху води, і, якнаслідок, проблем з підсіканням.


Поплавки
Поплавки зазвичай видовжені,з власною огрузкою, ковзні, з кріпленням в одній точці. Взагалі, вагглери бувають 4-ох основних типів:
1. Звичайний вагглер (тонкий з товстою антеною).
2. Тонкий вагглер з тонкою змінною антеною.
3. Товстий вагглер з товстою антеною.
4. Товстий вагглер з тонкою змінною антеною.

Всі ці типи матчевих поплавків застосовуються у відповідних умовах.
Також, при глибині до 2-ох метрів часто застосовуються і поплавки з глухим кріпленням - стіки.

В більшості випадків, для огрузки матчевої оснастки застосовуються грузила-дробинки. До 95% основного грузу знаходиться під поплавком, а весь інший - розташовуєтсья нижче на лісці. Роль підкаска часто може виконувати мікровертлюжок, наявність якого є корисною, адже повідок не буде закручуватись при підмотуванні.

Такі елементи оснастки, як повідок, гачок, фіксатори, вузли не є чимось особливим. Взагалі матчева, як ловля на далекій відстані, має деякі особливості, зрозуміти які можна лиш при базовому ознайомлені з поплавочною вудкою.


$IMAGE5$

Дана стаття носить ознайомчий характер. Техніку закидання, прикормлювання, схеми огрузки поплавків, тактичні алгоритми, і взагалі ловлю матчевою вудкою в різних умовах ми обговорюємо на форумі - ловля матчем.
Прикріплені файли: 7370923.jpg(28Kb) · 3465116.jpg(14Kb) · 1129901.jpg(25Kb) · 2398432.jpg(19Kb)
 

AnglerdimaДата: Пт, 01.07.11, 21:05 | Сообщение # 2
Група: Адміністратор
Повідомлень: 439
Старшина окунь
Репутація: 3
Статус: Offline
Доступно тільки для користувачів Візьміть 25см моноліски, діаметром трошки більшим від основної ліски. Зложіть її вдвоє, положіть під онсновну ліску і притримуйте пальцями.

Доступно тільки для користувачів Перекиньте робочий кінець відрізка через основну ліску і допоміжний кінець, так щоб основна була всередині петлі, що сформувалася.

Доступно тільки для користувачів Зробіть 4-5 оборотів робочим кінцем навколо допоміжного кінця та основної ліски, притримуючи петлю пальцями.
Доступно тільки для користувачівПропустіть робочий кінець у петлю. Підтягніть кінці, змочіть їх водою чи слиною, затягніть вузол, обріжте кінці ліски.

Доступно тільки для користувачів Для кращої видимості фіксатора, його можна в'язати з яскравої ліски.[/hide]
Прикріплені файли: 0499683.png(23Kb) · 2817517.png(29Kb) · 5749682.png(16Kb) · 3009754.png(16Kb) · 2184329.png(12Kb)


Одні риболови ловлять удачу,а інші - рибу...яку захочуть.
angler-dima.pp.ua
 

Риболовний форум - рибацька спільнота » Окремі види рибної ловлі » Ловля поплавочною снастю. » Болонська вудка і Матч » Матчева вудка. Ловимо. (Матчева снасть. Match)
Сторінка 1 з 11
Пошук: