Головна » Лабораторія риболова » Котушки

Котушка Teben TW-150 / Akara TW-150

Універсальну котушку Teben TW-150, яка на ринку може позиціонуватись як Akara TW-150 (а також Teben Globe IS150 1bb), я використовую вже кілька років. Вона і досі в робочому стані. Це котушка для поплавочної вудочки - легкої болонки, чи для чогось подібного.

Об'єктивні дані.

Технічні характеристики:
Передаточне число - 5.1 : 1 Підшипники: 1
Фрикціон переднійМатеріал корпусу: пластик, карбопласт
Вага: 150грТормоз флажковий ззаду
Заявлена лісомісткість: 0.15-250, 0.18-220, 0.2-190
Діаметр шпулі по буртику: 4см.
наявна кліпса для ліски
Рукоятка складна, з можливістю пристосування під ліву\праву руку.


Суб'єктивні дані.
 Можна сказати, всі заявлені виробником технічні характеристики даної котушки відповідають реальності. Окрім, хіба що вміщення ліски. Насправді, чистої 0.2мм поміщається чуть більше 100м. Для поплавочної вудки це не має значення, але все ж таки, потрібно мати на увазі, що шпуля котушки неглибока, вузька, маленька. Профіль намотки ліски за замовчуванням - поганий. Потрібно покопатися в підшпульних шайбах, і підлаштувати краще.  

Ротор - справді добре збалансований, дуже широкий, і створює унікальний, дивний вигляд самої котушки, яка своїм корпусом далека від "m compact body".

Технічне обслуговування Akara TW-150 я робив вперше після 5-ти років експлуатації. Підшипник у котушки один - у механізмі головної пари. Там же стоїть і карбопластова втулка, яку я замінив на підшипник. Сам механізм був достатньо змащений, хоча це слід перевіряти. На жаль, у конусному ролику лісоукладача підшипник відсутній, немає навіть втулки. І його неможливо туди поставити. В результаті - ліска швидко скручується при використанні Teben TW-150.

Фрикційний тормоз стравлює ліску не дуже плавно, ривками. У котушки відсутнє миттєве блокування заднього ходу... Можливі легкі люфти конструкції. Ціна на теперішній час - 50-60грн.... Я купляв її ще за 20. А до сьогодні якість матеріалів при виробництві явно знизилася.

Рівень виробу - бюджетний
У моєму арсеналі Teben TW-150 ще присутня, але "на лаві запасних", оскільки вона ще досі робоча. Зараз таку б не купував.

ENTRY_TITLE$ Котушки
Розділ:

Котушки - огляд, тестування

Переглядів: 1804
Додав: Anglerdima (03.05.13) | | Рейтинг: 4.3/3 | Теги: поплавочна вудка, Globe IS150, котушка, Teben, TW-150, котушки, Akara
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]