Головна » Лабораторія риболова » Котушки

Інерційна котушка КИЇВСЬКА

 Написати дану замітку я вирішив після того, як знайшов у своїх рибацьких закромах котушку радянських часів, що була дуже популярною - "Київська".

Спінінгісти минулого століття прекрасно пам'ятають перші інерційні котушки - "Невська", "Київська", "СКР", "Казанська", "КС", "Оболонь", "СІ", "Дніпровська" та ін. Я ж такими котушками не ловив ніколи.. не рахуючи мимолітних випадків.

І хоч чудова пара до "Київської" теж в наявності вдома - старий добрий "Ленінградський" спінінг, та все ж наврядче я використовуватиму коли-небудь таку снасть (хіба що для задоволення власного інтересу чи тестування) - скоріш за все продам або віддам в хороші руки, а то й залишу в себе "в музеї", як особливий раритет.

"Ціна 5руб" - напис на задній панелі котушки нагадує про давно минулі часи. Що дивно - біля ціни повинен бути рік виготовлення, але його на моїй котушці немає)), як і "знака якості", є лиш невідомий логотип, що видно на фото. Так що про історію саме цієї котушки я буду дізнаватись окремо... Хоча на вигляд вона нічим не відрізняється від "Київських" 1979-1980 року виготовлення.

Вага: 235гр. Діаметр барабану: 12см. Міцна, довговічна. Потребує лиш трохи догляду і змазки. Впала на рибалці в пісок чи воду - промив, і далі ловиш. Зламати даний агрегат можна лиш навмисно.

За своє півстолітнє існування котушки даного класу так і не втратили повністю популярність. Адже вони мають переваги, які не можуть компенсуватися безінерційними чи мультиплікаторними котушками. Звичайно, воблер не закинеш, а от щучу колебалку - далі "інерційки" нічим не кинеш.

У наш час багато спортсменів і досвідчених рибаків також повністю переходять на ловлю саме інерційними котушками... І ще багато фірм їх випускають (китайських аналогів "Невської" упускаю), наприклад "Нельма" від Русснасть.

Я не спеціаліст в області інерційних котушок, але якщо все таки ця "Київська" залишиться у мене, то буде мною розібрана, і протестована на міцність, разом з "Ленінградським" спіном.

А так, я думаю, досвідчені люди ще опишуть в лабораторії детально різноманітні котушки, зокрема, інерційні: "Невську", "Київську" "СКР" та ін. Також цю тему розвиватимемо на форумі...

ENTRY_TITLE$ Котушки ENTRY_TITLE$
Розділ:

Котушки - огляд, тестування

Переглядів: 1266
Додав: Anglerdima (03.06.13) | | Рейтинг: 4.5/4 | Теги: інерційна котушка, котушка, котушка київська
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]