Головна » Лабораторія риболова » Спорядження і аксесуари

Риболовний барометр Капітан FBR-007

Нам, риболовам, давно відомо, що на поведінку та активність риби (читай на кльов) впливає багато зовнішніх факторів. Насамперед, це метеорологічні умови - атмосферний тиск, температура повітря тощо... Рибалки з давніх давен навчилися прогнозувати кльов риби за допомогою домашнього барометра. Але риболовна індустрія не стоїть на місці, і вже в нашому арсеналі вже з'явився корисний і функціональний пристрій - цифровий риболовний барометр "Капітан" моделі FBR-007. Та для більш точної його характеристики підійде інша назва - кишенькова метеостанція, "заточена" під риболовлю.

 

Навіщо риболову такий барометр?

Статистика показує, що близько 7-ми з 10-ти людей не довіряють сучасним прогнозам погоди, які отримують з погодних сайтів чи ТВ. Дійсно, ці прогнози далеко не точні, тим більше для риболова. Вони ніколи не покажуть фактичних показників в конкретній точці в реальному часі. Забудьте про це... Не потрібно годинами моніторити інтернет, не потрібно брати на рибалку смартфон, щоб знову ж таки при потребі дізнатися неточну інформацію про погоду. Візьміть риболовний барометр "Капітан" FBR-007, що стане вам новим брелоком для ключів і справжнім електронним другом, який підкаже метеорологічні показники в реальному часі і зробить відповідний прогноз, коли ви зібралися на рибалку.

Мільйони рибалок кожного дня, сидячи перед стаціонарними домашніми барометрами та термометрами, записують показники, відслідковують їх динаміку, роблять порівняння, математичні розрахунки. Всі ці "танці з бубном" - для якомога точного прогнозу кльову риби завтра, післязавтра, на наступні вихідні і т.д. Уявіть собі маленький пристрій - компактна портативна метеостанція, розроблена риболовами для риболовів, який зробить це все за вас (і навіть більше!), а вам залишиться лиш насолоджуватись риболовлею. Ми говоримо про риболовний барометр "Капітан" FBR-007.

Перший погляд на барометр, власне, для рибалки.

"Капітан" потрапив в нашу риболовну лабораторію, завдяки магазину Капітан.UA. Відкривши упаковку з блістером, я був шокований компактністю пристрою! Він габаритами як мій МР4. Та й важить разом з батареєю і карабіном не більше 35-ти грамів. Приємний на дотик (Soft-Touch) пластиковий корпус синьо-кремового кольору. Якість виготовлення чудова - все ідеально рівно, "ни сучка, ни задоринки", виглядає наче монолітно, не скрипить, міцний, водонепроникний по класу IPX4. Лише дві кнопки - MODE i SET. Літієва батарея, міцний ремінець і металевий карабін. Сам барометр, батарейка і карабін лежать в блістері окремо. До самої упаковки та комплектації претензій немає, тим більше, що там наявна ще й інструкція по використанню на російській мові.

Інструкція чітко вказує нам функції "Капітана":

  • показує температуру повітря (у градусах за Цельсієм або Фаренгейтом)
  • атмосферний тиск (у дюймах ртутного стовпчика або гектоПаскалях) + графік динаміки показників
  • вмонтований альтиметр, показник висоти над рівнем моря (у метрах або футах) з похибкою в 10м
  • Прогноз зміни тиску, прогноз погоди в загальному, та прогноз кльову риби
  • фіксує всі показники впродовж 3-ох днів для більш точних прогнозів
  • календар, годинник, функція зворотнього відліку, яскрава підсвітка дисплею

Підготовка до використання та налаштування.

Відкриваємо задню кришку, милуємося ще раз якістю виготовлення, вставляємо справді літієву батарею згідно інструкції. "ПІК!" - наш риболовний барометр вже працює в основному режимі.

 

Інструкція користувача переповнена рисунками, таблицями, що дозволяють поетапно "розібратися" і налаштувати наш гаджет за лічені хвилини. Вказуємо дату, час, формат його відображення, вибираємо одиниці вимірювання для показників, встановлюємо актуальну висоту над рівнем моря і підходящий тиск для хорошого кльову. Цей показник визначити допоможе таблиця в інструкції, або ж можна скористатися своєю статистикою. Та, напевне, краще, сходити трохи на риболовлю, освоїти всі функції приладу... це й допоможе нам з часом все точніше налаштовувати барометр. Дисплей сегментований, і ми одразу маємо всю необхідну інформацію.

  

Також в інструкції є розділ "Як визначити підходящий час для рибалки". Ну видно, що розробники піклуються про простих рибалок.

Використовуємо риболовний барометр

Риболовний барометр "Капітан" FBR-007 оснащений точним атмосферним сенсором, який дозволяє відслідковувати всі вказані метеорологічні показники в реальному часі. Але це не все. На дисплеї показаний прогноз зміни тиску. Функція запису метеопоказників впродовж 3-ох діб робить цей пристрій незамінним для риболова. Окрім того, пристрій може бути запрограмований на відслідковування атмосферного тиску в 6-ти різних місцях ловлі. Тобто, ви вводите в пам'ять показник тиску повітря в своїх улюблених місцях ловлі, а сидячі вдома спокійно відслідковуєте їх динаміку... і вирішуєте, куди ж краще на риболовлю піти!

Для хорошого кльову потрібен стабільний атмосферний тиск. Також риба себе добре почуває в періоди стабільного  тиску, а також в період плавного падіння тиску протягом декількох днів, а значить, хороший стабільний кльов практично гарантований. Стабільно високий (вище 759 мм.рт.ст.) та стабільно низький (нижче 744 мм.рт.ст.) тиск риба переживає нормально і харчується в звичайному режимі.

Помітно погіршується самопочуття у риби в період, коли тиск різко зростає. Найгірший для риболовлі час - період нестабільності атмосферного тиску, коли показники барометра «скачуть», то підвищуються, то знижуються в порівняно короткі проміжки часу. В такий період хорошого кльову не чекай. Важливо знати, що різні види риб неоднаково проходять період адаптації. Наприклад, всі донні риби не дуже чутливі до впливу тиску. Легше переносять період адаптації всі хижі риби. Для мирних риб - навпаки, періоди скачки тиску проходять досить неприємно. Так, і ще одне - при високому тиску риба піднімається у верхні шари води, а при низькому - тримається на глибині.

"Ці всі прогнози не можуть бути точними на 100%" - скажете ви, і будете праві. АЛЕ, я відповім, що немає меж досконалості. Точність риболовних прогнозів "Капітана" залежить від того, наскільки ми освоїмо гаджет, і наскільки правильно вводитимо вихідні дані - висоту над рівнем моря, підходящий для рибалки атмосферний тиск. Всі відповідні розрахунки ця портативна метеостанція зробить сама. Прилад підлаштовується під умови на тих місцях, де ви ловите рибу, і робить максимально точні прогнози. В цьому я переконався вже на перших своїх риболовних сесіях з цифровим барометром "Капітан" FBR-007. А про погодні сайти я тепер забув.

Такий гаджет стане справжнім другом на рибалці. Батарея літієва (CR-2032) - забезпечить безперебійну роботу пристрою впродовж одного року (потім її легко змінити). Захищеність від води по класу ІРХ4 - означає, що "Капітан" має достатню водонепроникність для пристроїв такого типу. Наявна підсвітка дисплею - використання барометра навіть вночі комфортне. Міцний ремінець та металевий карабін дозволить розташувати барометр як завгодно - прикріпити на пояс, до куртки, до сумки, покласти в кишеню, почепити на стіну вдома, як прийшли з риболовлі і т.д..

Цей аксесуар - не дитяча забавка, а цілком серйозна річ для серйозного підходу до процесу рибалки. Тепер Вас не застане зненацька негода, а впевненість у хорошому кльові - теж важливий фактор, що впливає на цей кльов.

Кишеньковий цифровий барометр стане в нагоді не тільки риболовам, а й туристам, альпіністам, мисливцям, грибникам... та будь-кому. Окрім того, це чудовий подарунок.

Де ж взяти таку кишенькову риболовну метеостанцію?

Якщо ви надумали придбати риболовний барометр "Капітан" FBR-007, то найкраще - звернутися до офіційного представника - в інтернет-магазин Капітан. Ви будете приємно вражені ціною та убезпечите себе від підробок, отримаєте якісне обслуговування та оригінальний товар.


ENTRY_TITLE$ Спорядження і аксесуари ENTRY_TITLE$


Розділ:

Спорядження і аксесуари - огляд, тестування

Переглядів: 3002
Додав: Anglerdima (26.08.14) | | Рейтинг: 3.5/2 | Теги: риболовний барометр, риболовна метеостанція
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]