Головна » Блог рибалок » Звіти з рибалок

Весняний поплавок. Ловля красноперки

Тривали перші дні травня, святкові і вихідні, -  сприятливий час для відпочинку і рибалки. Погода змінюється по декілька разів протягом дня, але рибацькі інстинкти беруть своє, тим більше, що в заливі активно клює красноперка, а кіт вже давно в очікуванні.  Ще не так спекотно, як влітку, тому можна цілий день ловити, не взявши з собою зонт, та й риба активна постійно. Мінімум спорядження, садок не потрібен взагалі, одна вудка (пам'ятаємо про нерест) & Go.

Ще не встиг на місці вудку закинути, підходять двоє... сімейства котячих, вкладаються на траві неподалік і терпляче чекають. Рибаків навколо я більше не помітив. Готую снасть, намічаю точки, пробую ловити... Кіт та кішка, як і я, дивляться на поплавок. При кожному піднятті оснастки, вони пильно вдивляються, чи нема на гачку рибини.

Коти біля річки

Згадую, як я почав ловлю тут ще в березні, коли зелені не було ні в воді, ні по берегах. Мені вже набридло їздити на рибалку за ГЕС, а риба вже почала потихеньку пробиратися в залив. На мотиля ледве клювала маленька краснопера, на бутерброд з опаришем сходу ловились ляскурі, іноді проскакувала верховодка.

Іква. Залив. Рання весна.   Окунь

Сьогодні ж ситуація інакша. Вода мутна настільки, що навіть в окулярах видно тільки водорослі. Але я точно знаю, що красноперка тримається великими групами біля рослинності в центральній частині заливу. У прибережній зоні, серед стебел сухого і молодого очерету, клює ляскур. На черв'яка там можна виловити і крупненького лящика чи густеру, які в цю пору часто пасуться на мілководді, або ж окуня. Та мене цікавить риба з червоними плавцями... Для неї  з насадок в фаворі зовсім не опариш, як виявилось, а звичайне тісто з прянощами, риб'ячим жиром, підсолоджене сиропом.

Красноперка  Краснопірка

Рибалка активна та продуктивна. Інколи буває так, що при ловлі в одній точці з часом риба ловиться все менша та менша.. Тоді потрібно легенько запустити рогаткою туди жменю опариша чи іншого корму для красноперки, і призупинити там ловлю. Можна, маскуючись, підкрастися до відособленого крупняка в перспективних точках, і, делікатно презентувавши насадку, отримати "бонус", або ж просто сісти перекусити. У мене пасхальний хліб з арахісовим маслом і банка XS. Коти ж отримали по кілька рибин. Отакий от чемпіонський сніданок...

На поплавок

В процесі подальшої ловлі помічаю чималенького вужа, який скрутився кільцем на кількох високих сухих очеретинах і гріється на сонці. Сфотографуватись він відмовився, утік в траву.

Як я вже писав, погода в ці дні може змінюватись швидко, як і кльов риби. Тому, в таких випадках треба бути максимально мобільним, і мати при собі різні варіанти оснасток, ну і різні насадки.

Ляскур   Червонопірка

Я ж вирішую використовувати вже перевірену техніку ловлі на плавно тонучу насадку. Тихо переміщуюсь по березі, обловлюю привабливі точки, знімаю "бонуси". Тут крупніша красноперка жадібно ковтнула тісто разом з гачком, там на опариша позарився невеликий ляскур, а біля очерету на черв'яка - смугастий окунь. А раптом випадково не туди закинув - вже чекаю ненаситну верховодку, яка їсть усе.

Рибалка на Ікві

В такому темпі і провів я першу декаду травня. Тепер планую майбутні риболовні сесії.

Пам'ятайте: кожного разу, коли ви відпускаєте рибину, один бракон'єр стає законослухняним риболовом.

Категорія:

Звіти з рибалок

| Переглядів: 455 | Додав: Anglerdima (13.05.16) | Рейтинг: 3.5/2 | Теги: Красноперка, риболовля, Поплавок
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]