Головна » Блог рибалок » Звіти з рибалок

Приховані і дикі водойми Полісся

Полісся у Рівненській області умовно починається десь з костопільського району, а далі вверх по карті. Більш північні райони сьогодні я упущу, тому що там свої особливості, а зупинюсь на особливостях рибалки у тих місцях, яким добряче дісталося від радянських меліораторів.

Здавалося б, чим може бути приваблива риболовля у неглибоких канавках і ставках, де комарі злі як собаки, а доїхати туди не кожному автомобілю (чи водію) дано? Напевне, своєю "загадкою", невідомістю, прихованістю. Більшість з цих водойм реально дикі, хоч і створені людиною. Багато з них не позначено на жодній карті, а супутникові знімки дають двозначні уявлення. Немає фотографій звідти, немає риболовних звітів. Інформацію про такі водойми можна лише випитати у мешканців найближчих поселень. Ну або їхати "наобум", що часто може принести неочікувані пригоди.

Стосовно супутникових знімків. Ось два знімки тієї ж місцевості з однаковим масштабуванням 1:50000 (1см - 500м) - перший гуглівський, другий - від Бінг. Водойми обведені червоним. Видно, як різні супутники показують різні водойми, і думаю, не слід пояснювати, чому слід користуватись не одним сервісом карт, а декількома одночасно. Слід підкреслити, що лише при такому масштабі (і менше) можна побачити водойми, про які йде мова, тому звичайні топографічні карти тут, практично, відпадають, адже їх в такому масштабі можна знайти лише для невеликих територій.

Можна виділити такі типи водойм - меліоративні канали і ставки, озерця. В свою чергу ставки можуть бути як дикі, нічийні чи "колгоспні", а можуть бути приватизовані - адаптовані для любительської риболовлі за встановленими правилами і за відповідну плату.

Канали і невеликі ставочки не мають різноманіття риби. Там найчастіше розповсюджений срібний карась, невеликих розмірів окунь і щука, ротан, в'юн, синька (амурський чебачок), гірчак (бокась), пічкур (піскар), плітка, краснопірка. У приватизованих ставках вже, окрім вказаних видів, можна виловити і коропа, білого амура, товстолоба, лина, а також більш солідних розмірів окуня і щуку. Ще що цікаво, так це можливість впіймати золотого карася, який сьогодні витісняється срібним з водойм. Він занесений до Червоної книги, тому слід його відпускати.

  

Окремо хочеться сказати про те, як добратися до тих водойм. Звичано, якщо погода стабільно суха, то машиною найкраще. Якщо ж мокро, то без позашляховика не обійтися. Кругом грунтовка, плавні і довгі підйоми, спуски, розбиті вантажівками лісові дороги. Якщо ж їхати вам недалеко, то найкраще підійте двоколісний транспорт. 

Я колись рибалив на тих водоймах. Минулого вікенду, окрім основної роботи у родичів, вдалося вибратися і на рибалку з племінником велосипедами. Першим ділом я зачепив гачком сітку на ставку (неприємний момент), і ми вирішили перебратися в інше місце. Половити карасів нам нічого більше не завадило.

  

Найкраще ловити на поплавочну снасть. Для ловлі донкою потрібно досить довго шукати ділянку стабільного дна, без мулу, або ж стабілізувати його, і приймати міри для підняття насадки над мулом. Спінінгом же краще ловити на більших водоймах.

На диких водоймах варіації насадки, скоріше за все, ні до чого не приведуть. Найкраще - черв'як. На приватних вже можна підбирати насадку під інтереси риби. На прикормку риба реагує неоднозначно. По крайній мірі, крупняк довго тримається осторонь, першою підходить дрібнота - це слід враховувати.

Майже всі водойми мають такі характерні особливості: глиняне дно, часто покрите м'яким мулом. Мутна вода, що перешкоджає сильному заростанню. На мілкіших ділянках зілля є, але ловля цілком можлива. Риба не ляклива.. в розумних рамках.

  

Якщо зібралися рибалити у таких місцях - слід не забувати про засилля комарів складний проїзд, можливість зустрічі з диким звіром, непередбачуваний кльов. 20 гривень і пляшка горілки в сумці можуть знадобитися, як і засоби самозахисту, якщо не відомо, куди заїдеш.

Є якась "родзинка" у них, у цих водоймах. Якщо вже нудить від звичних місць з купою рибалок, а тягне подалі від цивілізації, де справді дика природа, де до найближчого поселення кілька кілометрів - слід переглянути карту і поїхати. Будуть спогади на все життя.

На цьому моя коротка і поверхнева розповідь закінчується. Але ми обов'язково продовжимо підготовку матеріалів по прихованих і диких водоймах України, Полісся і Рівненщини зокрема. А по кожній конкретній водоймі - ми говоримо у розділі форуму "водойми Заходу і Півночі України".

P.S. деякі з фотографій не показують саме описувані місця - були взяті для більш повної ілюстрації стану речей.

Категорія:

Звіти з рибалок

| Переглядів: 1866 | Додав: Anglerdima (06.08.14) | Рейтинг: 0.0/0 | Теги: ставок, карась, Полісся
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]