Головна » Блог рибалок » Звіти з рибалок

Риболовля на Млинівському водосховищі

 Риболовля в період відкритої води на Млинівському водосховищі (річка Іква) - це для мене знайоме. Я майже все життя живу біля цієї водойми, ловив ще змалку різноманітну хижу і мирну рибу. Звичайно ж, до сьогодні багато чого змінилося, в основному, не у кращу сторону.

іква водосховище Водосховище річки Іква

(смт. Млинів у Рівненській обл.) видно на будь-якій карті - воно невелике (близько 300га). Водосховищем, власне, ми назвемо частину водойми від плавнів біля Аршичина і до плотини Млинівської ГЕС. Площа точно не відома, і залежить від того, яку акваторію вважати водосховищем. Максимальна ширина – 600м. В принципі, можна виміряти по карті.На даному водосховищі немає особливих умов риболовлі, і ловля здійснюється відповідно до Законодавства України:
Норма вилову – 3 кг. Мінімальні розміри риб до вилову також мають враховуватись. Обмеження риболовлі у весняно-літній період (період нересту) та осінньо-зимові обмеження вказані у відповідних наказах.

  Умови, в яких приходиться рибалити.

 Плесо і русло з твердим дном - злегка замуленим. Прибережна акваторія – замулена і поросла лопухами. Заливи – замулені. Глибина: до 4-5м. Окремі ями – до 8м і більше..

Щодо рослинності, то чим ближче до плавнів у акваторії приватного сектору (корморадгосп) – тим рослинність густіша. Росте на глибині до 2.5м: лілії, глечики (лопухи), кропивка, нитчатка, під берегом осока і очерет.

 Досить багато кладок на Млинівському березі, побудованих місцевими. Протилежний берег більш дикий. Місць для ловлі з берега теж вдосталь. Місцеві риболови для ловлі з човна забивають у дно річки палі, до яких прив'язується човен.

іква водосховище

 

Щодо риби, способів і особливостей її ловлі.

 Рибалити на зарегульованому водосховищі не так цікаво, як на дикій річці. Але, що маємо – те маємо. Кожне місце для ловлі має свої особливості, і якщо їх враховувати – можна гарно відловитись.

Щодо ловлі мирної риби (коропові):
  Таких риб, як лящ, плотва, густера, краснопірка, лин, карась, карп, білий амур, верховодка ловлять традиційними способами (махова вудочка, болонка, фідер, матчева вудка) на традиційні насадки і наживки (варені злаки, горох, кукурудза, хробак, опариш, мотиль, тісто, мастирка.)
 Густеру, ляща і плотву потрібно ловити у місцях, де рослинність менш розвинена, на чистій воді з твердим дном (на плесах, біля русла і бровок). Можна ловити як з човна, так і з берега.
  Карася ж , краспоперку, лина - в прибережній зоні, в зарослях. В плавнях водосховища є шанс порибалити крупну красноперку на коника-стрибунця (ловити можливо тільки з човна).
  Верховодка клює кругом, і на все. Карп з білим амуром попадається рідко, і то випадково. Також попадаються пічкурі, ротани, йоржі, які наряду з верховодкою, розвелися через мале поголів'я хижака, особливо щуки.

 іква водосховищеЩодо ловлі хижої риби:

 Окунь на спінінг – переважно дрібний. На живця літом – крупніший.

Ловити на Ікві спінінгістам краще з човна. І без моторів. Максимум – електричні.
  Щука - малочислена, і вибаглива, хоча достойний уваги екземпляр впіймати реально. 
  За жерехом, язем і головнем – на водосховищі ганятись марна справа сьогодні. Виловили все…
  Сом переважає дрібний, і розраховувати на трофей не потрібно. Малих потрібно відпускати.

 Між іншим, у водосховищі мешкають такі види риб, як золотий карась і мінога. Вони занесені до Червоної книги України, і їх потрібно відпускати.

іква водосховище
  
 
 
 
Категорія:

Звіти з рибалок

| Переглядів: 3657 | Додав: Anglerdima (29.03.13) | Рейтинг: 4.0/1 | Теги: Густера, Красноперка, млинівське водосховище, млинів, карась, лящ, річка іква, Плотва
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]