Головна » Блог рибалок » Лірика, аналітика, цікаве

Іква - річка у Рівненській області

Іква, станом на 2010р.

На перший погляд тихоплинна Іква не cтворює якоїсь загрози. Вода, не поспішаючи, тече руслом, а на весні чи під час рясних дощів виходить із своїх болотистих берегів.

Проте тут не спостерігаються якісь бурхливі потоки, не чути реву води. Але такий візуальний спокій є оманливим.
Це довели осінні дощові дні, які перенаситили
вологою грунт.

Тож вода річки за цей рік вчетверте залишила свої береги, і рівень її не спадає. Жителі Дубна та й окремих прилеглих сіл забили на сполох: є
загроза підтоплення їх помешкань, городів, полів. Мовляв, набудували на Ікві різноманітних шлюзів, які й стримують потоки, через що замулюється русло.

До речі, таких шлюзів у Дубенському районі побудовано вісім. Проте спеціалісти схильні до думки будівництва ще одного шлюзу, завдяки якому б регулювалась вода, яка протікає через місто.

То ж що ж відбувається із Іквою, чому не спадає рівень води, хоча дощі припинились уже кілька днів тому? Як вдалось з’ясувати, у теперішній повені є кілька причин.

Безперечно, русло ріки необхідно чистити. Але
нинішня ситуація спричинена ще й тим, що у Млинівському водосховищі накопичилось
стільки води, що вона тут уся не поміщається. До того ж на місцевій гідроелектростанції водоростями та іншим багном було перекрито водозабірну камеру, яка подає потоки води на турбіну. Для її чищення довелось залучати працівників підрозділу МНС.

Їм вдалось цю камеру звільнити від усілякого непотребу. А тим часом забила на сполох влада Луцька, яка схвильована можливостю приходу великої води із Ікви, що неподалік цього обласного центру впадає у Стир. У разі скиду води із Млинівського водосховища є пряма загроза підтопленню цілих вулиць Луцька.

Як стало відомо із неофіційних джерел, адміністрація Млинівської ГЕС в одному із київських інститутів виготовила проект, згідно з яким їм дозволяється піднімати рівень води у водосховищі, а значить – у Ікві. Така діяльність може призвести до непередбачуваних наслідків. Та, на щастя, від цієї ідеї відмовились і вирішили переробити проект, який не буде підвищувати рівень води у сховищі.
Категорія:

Лірика, аналітика, цікаве

| Переглядів: 4216 | Додав: Вовчик (19.03.11) | Рейтинг: 3.4/5 | Теги: риболовля, іква, річка іква, млинів
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]